| princess_4780 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat, imi place tare de el si cred ca si lui de mine, ieri ne-am intalnit din intamplare si m-a intrebat unde ma duc si daca ma grabesc am zis ca acasa nu ma grabesc, el a zis ca atunci urca in masina si facem o plimbare si asa a fost neam plimbat cu masina si intre timp am discutat mai multe, l-am intrebat daca are prietena si a zis ca nu, acum o luna s-a despartit, si i-am zis te invit la mine la o cafea il fac eu si el a zis ca daca il faci tu nu cred ca o sa am curaju sa il beau am intrebat dc si o zis ca cine stie ce o sa pui in ea sa ma cuceresti, am zis nu cu asta cuceresc eu cu altceva si el a zis cu ce si m-am uitat la el, el la mine si am zambit.Cand ne-am despartit mi-a zis ca mai vorbim si in weekend iesim undeva la o cafea si i-am zis ok trimite-mi un mesaj cand poti si el a zis ok numai sper sa nu uit si i-am zis vrei sa iti amintesc eu si a zis ca mai bine da amintestemi tu asa sigur nu o sa uit si asa am ramas.Eu asa vad ca ii place de mine si cum ma priveste, vb si prin mesaje. Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| MadalinaD a răspuns:

Parerea mea e ca ii place de tine, dar eu zic sa ii studiezi (cand va intalniti) comportamentul, apoi daca indici de comportament sunt in favoarea ta spune'i cal iubesti si probabil iti va spune si el acelasi lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost foarte inspirată că nu ai urcat sus la el ca să bei cafeaua aia,in care putea să-ți pună ceva ca să te *cucerească*; nu mai spun cât de riscant era dacă eventual ți-ar fi pus și altceva care să te adoarmă,cum se mai aude că s-a întâmplat altora; și de ce să nu recunosc mi s-a întâmplat chiar mie,când am agățat o tipa pe stradă,care stătea și aștepta un taxi,sau așa cred - pentru că tot facea cu mâna la mașinile care treceau,și care doar o claxonau! ideea ea că am luat-o eu și am dus-o cam o stație de autobuz,după care ea mi-a propus să merg la ea acasă și să bem o cafea; și am fost; când m-am trezit(dimineață),eram pe la marginea orașului și,de astă-dată, eu eram cel care făceam autostopul; evident că nu a vrut nimeni să mă ia,și asta pentru că eram doar în boxeri, dar se pare că cineva a fost totuși amabil și a sunat la poliție, pentru că dupa vreo 2 ore a venit un echipaj și m-a dus acasă; acasă la ei;
oricum ar fi,să știi că barbații nu cuceresc femeile punându-le *mai stiu eu ce* in cafea,ci o fac mult mai elegant,înșirându-le diverse promisiuni,de care, evident, că se vor onora cu toată seriozitatea; ok; intrebare:care parte a răspunsului meu crezi că e mai *serioasă*?

| oana2193 a răspuns:

Si eu cred la fel happy