| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o problema... sunt foarte timid. Adica stau la scoala in banca si nu vb cu nimeni. Asa sunt de cand ma stiu Cum pot sa scap de asta?

Răspuns Câştigător
| Laura1074 a răspuns:

Hey! Incearca sa ai incredere in tine, nu te omoara nimeni daca incerci sa te imprietenesti sau sa vorbesti cu cineva.Ideea e sa fii tu insuti, nu are de ce sa iti frica.Fa-ti prieteni noi, comunica, fii mai indraznet(dar sa ai grija sa nu ajungi prea departe cu "indrazneala" asta ca s-ar putea sa devii cam egoist fara sa iti dai seama).
Succes, si nu uita: ai incredere in tine si renunta la timiditatea asta.happyS-ar putea sa iti para rau mai tarziu cand vei constata ca au trecut atatia ani si tot nu ai reusit sa ai mai multa incredere in tine. happy
Sper ca te-am ajutat! big grin

2 răspunsuri:
| Anon352 a răspuns:

Pai asta depinde doar de tine sa iti iei curaj si sa te bagi in seama cu lumea. Dar sa nu uiti niciodata asta, NICIODATA sa nu te bagi in seama cu ei ca a fiind ceea ce nu esti. Fii tu mereu si va da rezultate

| LolyKissYou a răspuns:

Buna happy si eu eram timida in generala, doar cu prietenii eram EU..pana am dat de liceu laughing sincer un anturaj te poate schimba extrem de mult. m-am maturizat si mi-am dat seama ca pierd foarte mult fiind timida, asa ca mi-am propus sa spun cu voce tare ce gandesc si chiar nu-mi pasa de parerile 'rautacioase" ale celorlalti si le-o spun in fata, inchizandu-le gura laughing imi place cand fac asta laughing Ai incredere in tine..si cam asta e totwinking gandeste-te ca nimeni nu e mai presus ca tine, doar toti suntem oameni big grin