| cristi99vera73 a întrebat:

Salut sunt baiat am 13 ani si imi doresc sa devin fotbalist dar faza e ca nu prea stiu sa joc dar sunt foarte pasionat si ambitios.pana la cati ani pot sa ma apuc sa invat pentru a deveni fotbalist si cum pot sa invat? mai pot la varsta asta sa reusesc sa ajung fotbalist? ajutati-ma va rog

1 răspuns:
| rater1994 a răspuns:

Uite cum sta treaba ca sa devii fotbalist adevarat ai nevoie de multa ambitie. Daca tu consideri ca ai Ambitie "dragostea" accea pentru fotbal poti sa ii dai drumu sa incepi sa faci footbal vei avea nevoie multi nervi dar iti zic sincer daca vrei poti ori ce se poate daca vrei cu adevarat si tu ai si varsta potrivita sa incepi sa faci footbal si + sa nu uiti ce-ti "zic" nimeni nu se nastea stiutor sa nu-ti mai faci probleme de genu.Du-te la scoala vorbeste cu profu de ed. fizica si intreaba-l daca nu sunt antrenamente pentru footbal daca zice ca nu du-te la alta scoala ca te asigur eu ca este cauta numa ca vei gasiwinking te asigur eu daca nu vb cu ai tai sa te ajute sa gasesti ca oricum vei gasi daca, cauti.winking Du-te tot inainte nu lasa pe altii sa te traga in jos.