| anonimavaleleu a întrebat:

am o problema parintii mei s-au certat nustiu. Exact din ce motiv stiu doar ca tatăl meu a izbit o cana de masa si a spart-o de nervi si a facut.o pe mama in toate felurile si mama mea nu e genul de femeie care sa taca si a început si a să-l injure am citit mesajele lor si mama zicea ca vrea sa divorteze. Îmi este frica nu vreau sa rămân doar la un părinte ma poate ajuta cinev va rogg

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem cum te ajuta, noi nu-ti putem determina parintii sa faca ori sa nu faca un anumit lucru.
Poti incerca sa te ajuti singur, vorbind cu fiecare parinte in parte si sa le expui parerea ta si ca nu ar trebui sa se mai certe sau sa divorteze.

| Adry05 a răspuns:

N-ai ce sa faci, e egoist din partea ta sa-i pui sa se ramana impreuna cand nu se mai inteleg deloc doar ca nu vrei tu un singur parinte. Normal ca o sa-i poti vedea pe amandoi in continuare, deci nu-ti vad asa marea drama. Ar fi bine daca ar incerca sa stea departe unul de celalat o perioada si eventual dupa sa plece intr-o vacanta impreuna doar ei 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ei 2 chiar nu se mai inteleg
Noi nu te putem ajuta si nici pe ei sa nu divorteze.
Cand intervine violenta fizica sau verbala, cele mai multe femei aleg sa ramana cu sotul doar din cauza copiilor, ceea ce este gresit
Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-nteleg perfect, pur si simplu lasa-i sa-si faca de cap, asteapta-ti varsta si ia-ti zboru`, uita de toti cei cunoscuti si fa-te auzit.