anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Dupa ce m-am gandit indelung la ce facultate sa urmez, am ales sa ma duc in U. S. A sa studiez medicina. Ceea ce este foarte important, este limba engleza, la care am exersat foarte mult, prin olimpiade si alte concursuri, deci nu aceasta ar fi o problema. As vrea sa stiu ce facultati sunt prin California, Alaska, Canada putin mai ieftine pentru ca nu sunt dispusa platesc 30.000-40.000 $/an. Deci, caut o facultate mai ieftina, intr-un oras linistit, nu intr-o metropola, fiind dispusa sa imi iau un job part-time in timpul studiilor, iar vara sa lucrez mai mult, plus ca as vrea si sper sa primesc bursa. Deci cam ce facultati sunt, nu gen Harvard? Sau daca nu exista in U. S. A facultate ieftina si buna, undeva in Anglia?
Astept raspunsuri! happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista facultati bune si in Romania, nu sunt cainii cu covrigi in coada in strainatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca exista facultati in Romania,dar care dupa parerea mea lasa de dorit. Si nu e vorba ca vreau neaparat sa ma duc in U.S.A sa studiez medicina,doar pentru ca nu exista facultati mai bune mai aproape,dar vreau sa ma stabilesc acolo,nu vreau sa raman in Romania,iar daca fac facultatea aici, nu am niciun viitor acolo. In fine, astept alte raspunsuri. Mersi!