| anonim_4396 a întrebat:

Salut,e adevarat ca crema depilatoare rareste firul de par sau din contra il indeseste? Are cineva experiente personale?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Doar ceara rareste parul, de fapt orice tehnica ce are ca scop smulgerea lui.

| Donsavas a răspuns:

Ele provoacă dependenta, nu sunt utile ca tratament. Din pacate, cu cat te pensezi, razi etc mai mult, cu atât creste mai mare părul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine nu a rarit firul de par, ba chiar a devenit mai mare.Eu cred ca mai bine ai folosi crema decât benzi cu ceara pentru ca doare foarte tare din cate am inteles de la prietenele mele.De la crema nu creste parul foarte mult decât era înainte sa-l dai cu ea.Depinde si de la ce vârstă folosesti(asa îmi spunea mama).Eu cred ca daca ai măcar 13 ani e ok