| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa ma imbat daca am baut 4 pahare de vin repede? (in mai putin de 10min.)Am 16 ani.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru tine da.

| aditimus a răspuns:

Logic, este vorba de 4 pahare adica aproape 1 litru de vin.

| Andreeush a răspuns:

Evident că e normal.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, oprește-te. În mai puțin de 10 minute? O prietenă a intrat în comă când a băut așa.

| CodrutElian1990 a răspuns:

O sa iti spun o intamplare anecdotica din armata, pe cand aceasta era obligatorie.
Un militar a plecat in invoire cu biletul de voie al altuia. Cand s-a intors era manga, adus de doi colegi. Ca sa fie viteaz, ii zice sergentului de la poarta:
- Ce, vrei biletul, ia-l (trebuia doar sa-l prezinte) si i l-a dat.
Sergentul i-a dat biletul de voie ofiterului de serviciu pe unitate, care a trimis dupa titularul biletului (care era treaz). Acesta se prezinta la ofiter – care era in afara din cladirii -, ramanand la o distanta apreciabila de 8-10 pasi.
- Apropie-te soldat, dar numai un pas ca mirosi a butoi. Ce-ai baut de te-ai imbatat?
- 300 de grame de coniac, dar nu m-am imbatat, i-a raspuns soldatul.
Precizez ca nu putea sa spuna adevarul, deoarece o incurca si soldatul beat si el.
- 300 de grame de coniac?
- Mult! zice ofiterul.
- Altadata am baut si 500 de grame si nu m-am imbatat, dar acum mi-a fost rau ca am mancat ceva in oras si nu mi-a cazut bine, i-a raspuns soldatul.
- Daca ai ajuns sa bei 500 de grame de coniac in 2-3 ore vei fi un netrebnic in viata.
Vazand ca militarul nu este beat, i-a dat biletul si l-a trimis la subunitate.
Eu iti spun ceea ce i-a spus ofiterul soldatului. Daca ai ajuns ca la 16 ani sa bei atata bautura ve fi in viata un betiv notoriu.

Răspuns utilizator avertizat
| Vasilegabriel1246 a răspuns:

Am uitat sa mai mentionez ca am mai baut si o sticla de 200ml de baltagul cu 28%alcool