| StefanyaKaty a întrebat:

Salut, E URGENT!
In ultimul timp de aproape juma’ de an ma simt foarte rau. Mi-e greață mereu, ma doare burta... am diaree... sunt constipata, mi-am facut analizele și sunt bune. Am 13 ani. Sunt foarte stresată și foarte fricoasa. Timida și mereu am emotii peste tot unde merg. Numai acasa as vrea sa stau. Nu stiu ce sa fac. Sunt disperata! URGENT+FUNDA❤️

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Daca zici ca ti-ai facut analizele si sunt bune atunci ar trebui sa cauti ajutor profesional la un psiholog. S-ar putea sa suferi de atacuri de panica.

| Teo29 a răspuns:

Buna, discuta cu parintii si mergi la un psiholog bun la cateva sedinte, poate se trage totul de la starea ta emotionala.

Ai putea consulta si un medic pediatru gastroenterolog sa iti faca o colonoscopie ( se poate si cu anestezie generala ) si sa vada ce este acolo.

Ce zici tu este un semn de boala si poate fi ceva mai complicat acolo, dar pana nu investighezi problema nu stii ce sa tratezi.

Toate cele bune!

| CiobotaruValentin a răspuns:

Bună.Îţi recomand să mergi la doctorul de familie care să constate ce ai şi să îţi facă o trimitere către un medic specialist, pe filiala pediatrie.Cred că părinţii tăi ar trebui să se implice mai mult în ceea ce priveşte sănătate copilului lor.
O seară bună!