| Amg1902 a întrebat:

Salut, eu lucrez in Germania, iar pe la sfârșitul lui februarie vreau sa plec, sa demisionez, cu preaviz. Insa nu stiu daca inainte de a imi pune preavizul, pot lua concediu fara a imi opri din bani, concediul fiind de 5 zile. Ps: concediul doar de anul acesta, fara zile de anul trecut.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vorbeste cu patronul din Germania. De ce intrebi aici?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti poti lau concediul pe anul asta, cand abia a inceput anul...iar daca o faci, va trebuii sa mai stai 5 zile mai mult, dupa cele 3 saptamani de preaviz.