| Maripapaia a întrebat:

Eu m-am uitat la o mulțime de filme horror si noaptea cand ma pun in pat si stau pana mai tarziu, ca si acum, imi trec prin minte lucruri înspăimântătoare. Pur si simplu in mintea mea apar toate felurile de "monștrii", "fantome" etc. Si ma panichez.
Am 15 ani, stiu ca nu ar trebui să-mi fie frică, ca lucrurile astea nu exista etc. Dar tot imi este. Ce pot să fac ca sa scap de frică? Cum imi scot toate "fantomele" din cap?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Sa nu te mai uiti la filmele horror. Mai ales inainte de somn.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pentru ca te-ai intoxicat cu genul asta. O sa te bagi in depresie daca o sa continui asa. Convinge-te ca nu exista, nu e nimic real, uita-te la comedii, citeste o carte, ocupa-ti timpul si nu te mai gandi la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita la filme horror dacă te înspăimântă aşa de tare.Cu timpul, aceste scenarii o să dispară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie o carte despre ele, fa poezii, fii noul G. Bacovia.

| ibaal a răspuns:

Frica este normala. Nu te mai uitahappy de-aia sunt si facute, ca sa ne inspaimante.
In timp, poti trece peste sau poti ramane cu niste fobii prostesti din cauza filmelor de gen. Gandeste-te simplu! Cele mai bune filme sunt cele ce se joaca cu psihicul tau! Asa ca temerile sunt in capul tau!