| mEroma a întrebat:

eu ma dau cu skatebordul de ceva timp. am invatat sa dau mai multe trickuri cum ar fi ollie shovet casper dar as vrea sa stiu ceva. ce roti sunt mai bune la skate cele de silicon sau de plastic si inca ceva : o placa DUKES este destul de buna asa-i?

Răspuns Câştigător
| MiTzZzA a răspuns:

Poly cum? frate nu-l asculta. siliconu` e bun pentru` viteza. iti recomand roti din uretan. cu duritate 100. cam asa ceva.

BaftAhappy

2 răspunsuri:
| Reyskate99 a răspuns:

Dupa mine alea de guma is mai bune si astia care nu stiti nimica de sk8 ca si natekill3r nu va mai bagati voi cu alea din zeke si luther.si daca vrei o placa calumea cumparati din skateshop, chiar daca dai cateva sute de lei macar is calumea nu rco-uri si dukes-uri care is 50 lei si se rup dupa 5 minute

| Anonimus905 a răspuns:

Silicon pentru ca merge mai repede si mai usor si nu face zgomot.Succes si ai grija sa nu te ranesti.SI placa dukes e destul de buna dar incearca Poly Blasters.