| Manaila968 a întrebat:

Salut, eu risc sa pic examenul din liceu, daca o sa il pic ce trebuie sa fac ca sa trec la facultate? La matematica si la fizica am probleme si nu stiu sa le rezolv mai ales din liceu, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu ai ce sa faci decât sa înveți ca sa nu pici bacalaureatul. Ai nevoie de bacalaureatul promovat ca sa intri la facultate.
Ia cărți de probleme rezolvate, vezi cum sunt făcute pas cu pas, înțelege-le și după fa-le singur pana ești sigur ca le-ai înțeles. Ai nevoie de exercițiu zilnic la materiile acestea. Pentru ca fiind materii logice ele se invata bine prin exercițiu constant cu creionul/pixul in mâna.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu ai cum sa ajungi la facultate, daca nu ai BAC-ul luat!
Iar ca sa iei BAC-ul trebuie sa nu ai restante la mate si fizica si sa ai toate mediile incheiate.

| andreea2346 a răspuns:

Bac-ul poti sa il redai...