| Denizz1505 a întrebat:

Salut eu sunt Deniz și sunt în clasa a VIII a, eu în clasele V-VI eram de nota 7 la matematică dar am slăbit foarte mult dar la română m-am menținut pe 8, îmi e și rușine să o zic dar am luat 3 și în teză dar și în simulare la matematică(profesoara mea deja a corectat simulările și ne-a spus tuturor notele)având în vedere că notele de la simulări se trec doar dacă vrem noi, afectează asta cumva înscrierea mea la examen? pentru că câțiva prieteni de ai mei îmi spun ca nu o să intru în examen cu nota asta la mate și sunt foarte îngrijorat.Este adevărat sau nu?

Răspuns Câştigător
| Anuket a răspuns:

Trebuie să promovezi clasa și pentru asta îți trebuie cel puțin media 5 la mate.
Dacă vrei să iei o notă ok în examen, învață formulele, lucrează sub I, apoi II. Fă exerciții în fiecare zi, chiar dacă faci unul, să rămâi cu ceva de pe urma lui

1 răspuns: