| imyourdestiny2 a întrebat:

V-a tentat vreodata sa fumati sau sa luati droguri? eu pana acum am fumat 4 tigari dar doar asa ocazional nu sunt dependenta. Droguri nu am incercat dar am auzit ca daca fumezi marijuana sau iarba nu devi dependent. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut probleme cu fumatul bautul si cu drogurile, si crede'ma te lasi greu si acest proces este foarte dureros fizic dar si psihic...deci nu e bine sa te apuci, chiar daca iarba nu da dependenta dar tigarile si alcoolul dau tongue

19 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

De ce vrei sa iti naruiesti cursul vietii cu tot felul de vicii daunatoare? Nu te tenteaza sa incerci si ceva frumos, ceva din care sa te bucuri de viata, asa cum e ea.Nu devii dependent, depinde pe mana cui te lasi.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

E adevărat, "iarba" nu dă dependenţă fizică, dar nici nu ar fi bine să te apuci. Pe lângă faptul că e ilegală, nu e chiar sănătoasă. Eu nu am încercat nici ţigări nici droguri...

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, m-a tentat.
Iarba nu dă dependenţă dacă o fumezi ocazional. Fumată des, dă dependenţă.
Fumez de la 12 ani şi am 20 şi nu am de gând să mă las niciodată.
Dacă tentează şi dacă îţi place să fumezi apucă-te dar e etic să fumezi pe banii tăi. Dacă ştii că nu-ţi poţi permite, mai bine nu.

| Ea12345 a răspuns:

Nu m-a tentat niciodata, si sper sa nu ma tenteze. E greu rau dupa...tongue

| Eu4EverX a răspuns:

Sincer nu fumez, dar iarba ocazional si e ok adica nu provoaca dependenta.Ca sa nu se intelega gresit nu te sfatuiesc sa te apuci, doar mi-am zis parerea.

| Angiutssa a răspuns:

Nu! Si nici nu am de gandstraight face
Nici macar bere nu am gustat, dar sa ma apuc sa fumez iarba oh go on.

| Crs a răspuns:

Honestlyidc @ fii serioasa?! tussin? iti distrugi stomacul la propriu! Cunosc persoane care iau aceste pastile si iau cate 40 odata chiar! straight face sunt imaturi nu gandesc @! nu te apuca copile de nimic, ca greu te lasi! eu am fost fumatoare dar am reusit sa ma las si de luni bune nu am mai pus tigarea in gura si nici nu mai vreau!

| Raluca1724 a răspuns:

In nici un caz sa nu incerci, drogurile iti distrug viata. Din cauza fumatului poti avea si boli pulmonare, bronsita.winking

| bob4rap a răspuns:

M-am drogat cateva luni... am reusit sa ma las dar nu te sfatuiesc sa incerci, nu conteaza ce ca e marijuana ca's legale nu se merita e o simpla senzatie de fericire (ca si cum ai fii beat doar ca razi mult si nu esti agresiv) dar daca o sa cazi in patima drogurilor o sa schimbi marijuana cu alte droguri gen cocaina, heroina etc decinu te sfatuiesc... si RETINE! marijuana nu e aia din spice shopuri alea's porcarii.Pace!

| marissa a răspuns:

Ca ar trebui sa-ti revezi textul, inainte de a te tampi de tot cu,, tigarile ocazionale"

| Legalize a răspuns:

Marijuana e tot una cu iarba.nu provoaca dependenta. cea care este naturala. Cea tratata cu chimicale si facuta in fabrici sau amestecata.are efecte urate... daca iei maria ioana asigura`te ca e pura

| honestlyidc a răspuns:

Sincer, iti zic. daca tigarile NORMALE creeaza dependenta. nu ar creea alea mai "speciale"? sa fim seriosilaughing eu as zice sa o faci cu cap. sa stii unde sa te opresti. si sa nu te prinda gaaardaalaughing ca o patesti! ia si tu ceva legal gen Tussin Forte sau Rofedex (primul e pe retetasad. pacat ca iti f*** ficatul)
xoxo

| crysty08 a răspuns:

Un p0rieten a murit din cauza la iarba a fumat vreop 2 ani zilnic si i s-au uscat plamani si cu o mica raceala netratata a murit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colega mea are un prieten care se afla de un an de zile intr-un program de dezintoxicare, acum o luna de zile i-au micsorat doza de medicamente si el a facut o recadere destul de urata, trebuie sa mearga din nou la psihiatru, pastile destul de puternice care. l turmenteaza si mai rau, probleme de erectie foarte grave, pierderi de memorie ireversibile, fobie sociala, pierderea a 80% dintre dinti, virus hepatic C si tot tacamul. Ea este distrusa, a avut grija de el un an de zile, l-a sprijinit sa intre in programul de dezintoxicare, a fost zilnic cu el la centru si la psihiatru, iar el intr-un singur minut si-a adus aminte ca cel mai fidel prieten pe care il are sunt drogurile.Marijuana da dependenta psihica, pierderi de memorie si in general o stare psihotica la un nivel destul de inalt. Te rog sa ma crezi ca ea sufera enorm, incearca de joia trecuta sa stea in picioare si de abia reuseste, plange tot timpul si se intreaba cu ce a gresit. A facut si va face tot ce-i sta in putinta pentru ca el sa iasa din neguri, dar tare ma tem ca el nu pune nimic din partea sa.Intr-un an de zile el a vandut apartamentul lasat mostenire de la parinti si a consumat droguri in valoare de 150 de mii de euro, nu reuseste sa se adapteze situatiei si dezastrul este la un pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://idontsmoke.weebly.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut prin niste raspunsuri ceva de tussin, nu te sfatuiesc sa o faci. eu trag pe nas cocaina din clasa a 7a si iarba fumez de prin clasa a9a am aflat de ea de la niste prieteni. iti recomand daca vrei sa bagi droguri bagle pe ele ilegale si nu toate cacaturile din farmaci, sau chestii din alea la pliculete ce se vand prin spice-shopuri. si cu vointa poti scapa si de ele daca te-ai apucat.

| havikk a răspuns:

Nu te lua dupa toti prostii. E bine sa incerci cat mai multe pana sa ajungi sa le condamni, atat timp cat ai capul pe umeri, ai o varsta si stii ce faci.

| osi a răspuns:

Cine bea doar bere sau cafea, se drogheaza mai mult ca si cel care fumeaza iarba. PUNCT! O recomand tuturor.Incepand cu cea mai adevarata relaxare, calm total si redescoperire individuala, impacarea cu sine, vederea in ansamblu, auzul dezvoltat(muzica), cel mai bun sex deosebit, cel mai bun somn urmat de o diminiata plina de energie(fata de mahmureala betiei), calmeaza orice durere si orice cearta, are thc, o substantza ce o produce si organismul in momentele de creatzie(artistii stiu), nu exista caz de deces si asta doar in timp ce eu scriu mor mii de oameni din cauza alcoolului sau a tutunului...Recomand si lista oficiala a dependentei, sa vedeti unde se claseaza iarba fata de alcool, tigari sau cafea.Si mi-ar placea sa inchei cu vorba unui prieten:"prefer sa vad la stiri ca un tanar a stat fumat in fata calculatorului ascultand muzica 24 ore, decat ca a condus beat, sau chiar a ucis sub aburii alcoolului"Asa ca daca ar fi sa aleg intre a bea sau a fuma iarba copilul meu...clar!winking

| zumanika a răspuns:

Am fumat si fumez si acum...dar de cateva zile nu am mai facut asta. Nu m`a schimbat cu nimic.E o senzatie care merita sa o ai macar o data.nu provoaca dependenta si daca sti cat sa fumezi...e cel mai ok