| popl1 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa fumez, ce țigări imi recomandați ca fiind slabe si sa nu se simte mirosul de tutun? Si ceva care sa nu ma facă sa fiu dependent de ele.
DAU FUNDĂ si Vot!

Răspuns Câştigător
| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! Orice ai face, nu poti sa te apuci de fumat fara sa nu devii dependent de ele. Poate te referi sa fumezi la ocazii sau foarte rar, asta inseamna sa nu te apuci de fumat, doar de distractie.
Cele mai bune tigari de inceput sunt cele care sunt mentolate, gen Kent Click, Winston mentolat sau slimurile. Slimurile sunt cele mai slabe. Nici o tigara nu poate sa nu lase miros de tutun. Cele mentolate nu lasa miros in gura, dar pe mana se vor simti. Dar poti scapa repede de miros daca ai tot timpul la tine servetele umede. Incearca sa fumezi cat mai rar pentru a nu fi tentat sa tot fumezi si sa fumezi si apoi sa realizezi ca nu mai vrei sa te lasi si sa simti nevoia de tigari. E cel mai bine pentru sanatatea ta! Sper ca te-am ajutat big grin.

| Bogdan_Costinas_1993 a răspuns (pentru Adviceforeveryone):

Asta inseana dependentra- VREI sa fumezi, desi stii ca nu e bine si ca o sa"te lasi in viitor"
Poti fuma Dunhill Albastru-sunt tigari fine
Sau poti incerca Kent Click ( ai mai multe tipuri de gust)
Daca nu esti fumator, nu te apuca de ele.o sa ramai cu portofelul gol si cu nicio satisfactie moratal( mai mult daca esti adolescent si ascunzi lucrul asta de ai tai o sa-ti fie greu sa te furisezi numai ca sa poti fuma si dupa aia te furisezi numai sa nu te poata mirosi ai tai

| popl1 explică (pentru Adviceforeveryone):

Ce părere ai despre țigările Sobraine? Care imi recomanzi din cele Sobraine si ce gust au mai exact

| Adviceforeveryone a răspuns (pentru popl1):

Tigarile Sobranie sunt destul de scumpe. E cam dublul pretul unui pachet de Sobranie fata de unul de Kent. Am incercat doar Sobranie Cocktail. Nu sunt foarte tari, dar nici slabe. Nu au vreo aroma anume. Mie mi s-au parut apropiate de Winston Rosu. Nu stiu exact sa fac o comparatie. In orice caz, par ele colorate, dar nu au fiecare alta aroma laughing. Toate sunt la fel. Nu te sfatuiesc sa iei un pachet intreg. Mai bine iei la bucata intai sau ceri de la niste prieteni diferite tipuri de tigari ca sa vezi care iti place cel mai mult.

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Fumeaza ceai si urzici huehue

| Liviu a răspuns:

Eu abia am scapat de ele tu vrei sa te apuci? Ia una la misto de aia electronica si pufaie pana termini bateriile si aerul din plamani bafta.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Frate eu zic sa nu te apuci de fumat, vei deveni dependent de asta si o sa iti afecteze sanatatea, nici macar adultii nu ar trebui sa o faca dapoi tu care tu ies minor(asa cred).
Daca i-ai vazut pe altii de varsta ta ca o fac nu trebuie sa o faci si tu, mesajele acelea de pe pachetul de tigari sunt scrise acolo cu un motiv.
Tu daca esti minor nici n-ai putea cumpara un pachet dapoi sa il consumi.(asa cred ca in unele magazine tigari si alcool nu se vand minorilor).
Eu iti recomand sa nu incerci asta vreodata.
Toate cele bune.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Ce satisfactie ai daca fumezi? doar iti conzumi bani si iti distrugi sanatatea si parintii tai te-ar si pedepsi daca te-ar prinde cu tigari.

| Rakanishuu a răspuns:

A te apuca de fumat inseamna, una peste alta, a deveni dependent de tigari.
Eu te sfatuiesc sa renunti la idee, ca nu e okay cum gandesti.

| AdrianVoicu a răspuns:

Nu-i asculta astea vor sa te minta
apuca-te de fumat ca e misto sa iti umpli plamani cu cancer
Incearca cu chistoacele din fata blocului