| Whitesand a întrebat:

Imi place de o fata, de aceeasi varsta cu mine si as vrea sa fim impreuna, dar problema e ca nu stiu daca ea ma place. Cateodata facem glume cu care ne dam unul la altul intr-un fel si da semne ca m-ar placea, dar cateodata se poarta ca si cum nu i-ar pasa si ca tot ce ar spune ar fi doar glume, nimic serios si spune lucruri care m-ar face intr-un fel gelos.
Nu stiu ce sa fac, imi place foarte mult de ea, insa nu mai inteleg nimic.
Nu stiu daca ar trebui sa renunt sa mai vorbesc cu ea sau sa continui cu riscul de a fi dezamagit in final.
Multumesc ca v-ati pierdut din timp sa cititi ce am scris si orice parere in legatura cu ce ar trebui sa fac e bine venita!

3 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Uita-te pe facebokul ei si vezi daca este singura sau daca s-a despartit de cineva.
Cand o mai vezi ca vorbeste cu prietenele vezi daca zice ceva de tine sau de un alt baiat(s-ar putea sa fie indragostita de altul cine stie).
Daca stii bine ca nu e intr-o relatie cu cineva vorbeste cu ea direct si deschis fara sa ai emotii, s-ar putea sa te placa si ea dar nu vei sti sigur daca nu îi spui.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste un moment, intalneste-te cu ea, simtiti-va bine (cum stiti voi)iar aproape cand sa plecati acasa fiecare la el/ea intreab-o frumos daca vrea sa fiti impreuna. nu sta asa.
sa nu pierzi ocazia pentru ca vei regreta mult

| wpetterssone a răspuns:

Pentru a mă îndrăgosti de cineva trebuie să cunosc bine acea persoană. Trebuie să am activități comune și trebuie ca și acea persoană să mă recunoască ca fiind un bun prieten.