| ionut123321456654 a întrebat:

Imi place de o fata, suntem prieteni buni in urma cu 1 an jumatate m-am indragostit de ea si am tot incercat sa fiu impreuna cu ea raspunsul ei fiind nu pot, suntem prea buni prieteni. O plac enorm de mult, iesim in fiecare seara, stim totul unul despre altul si cand mai iese cu cate un baiat si se saruta cu el ma ia o criza (7 iubiti de ai ei ia-m batut). Ce sa fac sa ma combin cu ea? Dau funda

Răspuns Câştigător
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

In primul rand invata sa scrii corect in limba romana. Este posibil ca tu sa fi gresit. Ai asteptari prea mari de la viata. Nu e intotdeauna asa cum vrei. Daca fata nu te place atunci nu prea ai ce face. Impaca-te cu ideea ca nu a fost sa fie si cauta o alta fata. Nu cred ca ea este singura capabila sa iti ofere iubire. De fapt tu nu o iubesti. Este vorba despre o indragosteala care o sa treaca al un moment dat si pe care o vei privi ca pe o joaca. Sti linistit ca nu e o tragedie daca nu te place. O sa fie alte persoane care vor aparea in viata ta si care vor deveni mult mai importante decat ti-ai fi imaginat vreodata. Nu merita sa te consumi atat pentru o simpla fata. La urma urmei tu esti cel care cauta raspunsurile si care nu este frustrat, ci usor nedumerit. O sa observi daca te place cu adevarat. Am remarcat un detaliu destul de interesant si anume friendzone. Tu se pare ca te afli in acea zona din care nu prea poti sa scapi. Dupa cum ai zis si tu sunteti buni prieteni. Continua asa si o sa descoperi in timp daca ea te place ca pe un prieten sau e vorba despre cu totul altceva. Nu incerca sa insisti pentru ca ea se va indeparta de tine. Incearca sa te comporti ca un prieten si nu ca un iubit. Lasa lucrurile sa se aseze.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ti-ai stricat orice sansa cand a vazut, ca si noi de altfel, cat esti de disperat dupa ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te place, nu o poti forta sa fie cu tine. Dragoste cu forta nu se poate!

| Chubby2104 a răspuns:

E grea de cap. E alegerea de dacă vrea sau nu să fie împreună cu tine. Se pare că nu, deci nu ai ce să îi faci. Ești prea obsedat. Încearcă să găsești pe altcineva care o să te si aprecieze.