| TsuyuAsui a întrebat:

Îmi place foarte mult de un băiat. Mă cunosc cu el de multi ani, am fost cu el la grădiniță, iar și atunci mi-a plăcut de el. Chestia e că acum ne-am "reîntâlnit" după vreo 7 ani in care nu prea m-am mai gândit la el în "felul ăla".
Sunt cu el la pregătire. De când l-am revăzut, nu simțeam nimic pentru el sau așa credeam. Cred că nu voiam să accept că îl plac. Mi-am dat seama de asta și nu știu ce să fac. I-am dat cerere de follow pe insta (are cont privat), dar nu mi-a dat accept până acum. I-aș spune ce simt, dar mă gândeam după ce se termină școala, că ar fi cam jenant ținând cont de faptul că ne vedem in fiecare săptămână.
El e un băiat chiar foarte drăguț, amuzant și bun, nu e genul golan. Acum nu știu dacă mă place și el. O cunosc cat de cat pe prietena lui cea mai bună, dar nu prea am ce face.

În fine, mersi dacă ați citit acest roman. Dacă mă puteți ajuta cu un sfat, ar fi minunat! Chiar nu sunt genul care să se îndrăgostească de oricine, iar el e chiar special.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cea mai mare prostie sa-i spui cuiva asa ca-l placi cand n-aveti nicio legatura, nu vorbiti, nu nimic. Iti place de o persoana? Fa-i cumva sa te apropii de ea, vorbiti, cunoaste-o, vezi daca iti place cu adevarat sau e doar o iluzie si spune-i in momentu in care ai semne si de la acea persoana ca are sentimente pentru tine, altfel e complet dgeeaba si numa creezi o situatie stanjenitoare. Eu zic ca tipu nu-i prea interesat de tine daca nici accept nu ti-a dat. Acu o fi si posbilitatea sa fie universu impotriva ta si cumva sa nu fi vazut cererea sau sa nu-i apara, da nu stiu ce sa zic.

| TsuyuAsui explică (pentru Adry05):

Din punctul meu de vedere, nu cred că știe că eu sunt cea care i.a dat cerere. Nu am nici o poza cu mine pe cont și nu cred că și.ar putea da seama că sunt eu decât din prenume. Sunt realistă, știu că nu am șanse mari, dar pur și simplu nu e genul care să nu îmi dea accept doar pentru că nu mă place sau altceva. Adică atunci când ne vedem, glumim, râdem, etc.

| Raven a răspuns:

Mmm, nu știu ce să spun, faptul că nu ți-a dat accept nu e un semn încurajator, nu crezi? Iar fata aia e prietena lui cea mai bună ori iubita lui? Poate ar trebui să fii mai atentă la comportamentul lui față de tine pentru a observa dacă există semne că te place altfel s-ar putea să te simți prost dacă sentimentele astea nu sunt reciproce.

| TsuyuAsui explică (pentru Raven):

Fata aceea e strict prietena lui, ea chiar are iubit.

| andreeadeea34568 a răspuns:

Hey! Sfatul meu ar fi sa nu pari atat de evidenta ca il placi si sa nu te grabesti. Spune-i cand esti tu pregatita.Gaseste locul si momentul potrivit.Ai putea sa te interesezi unde merge cel mai des si sa fi si tu prin preajma.Mult noroc!:*