| anonim_4396 a întrebat:

In vacanta de iarna i-am marturisit unei colege ca o plac foarte mult. Ea a spus ca nu putem fi mai mult decat prieteni. In timpul vacantei nu ne-am vazut deloc, deci i-am scris in mesaj. Cand am inceput din nou liceul, am devenit mai indepartati, adica nu ii mai ofeream atentia pe care o ofeream inainte si cuvintele frumoase adresate. Vorbeam rar si scurt. O observ de multe ori holbandu-se la mine cu o expresie a fetei trista, iar cand ma uitam si eu la ea, isi schimba privirea. Am incercat sa o fac geloasa si cred ca am reusit, eu avand o relatie foarte buna cu toate persoanele din clasa, inclusiv fetele, cand le iau in brate sau le alint, din nou se uita cu o fata trista. De o saptamana a inceput sa umble cu alt baiat de la noi din clasa, cu care din punctul meu de vedere si al multora din clasa, nu se poate compara cu mine. El are o atitudine putin feminina, e foarte slab si nu e foarte atractiv, ii place mult sa se prosteasca, fumeaza, etc. Eu practic culturismul, sunt un baiat serios, cu simtul umorului. Precizez ca cei doi au devenit destul de apropiati, ceea ce pe mine ma face gelos si nu imi pot explica. Credeti ca o face doar ca sa ma faca gelos? Va rog frumos seriozitate.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar si asa, te-a pastrat DOAR CA PRIETEN, asa cum ti-a spus la inceput si te-a tratat ca pe un prieten, tot timpul.
Pentru lucru asta nu ai de ce sa fii confuz, fata ti-a spus clar de la inceput!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar cred ca nu a dat doi bani pe tine, nici inainte si nici acum.
Daca te placea accepta sa fiti MAI MULT decat niste prieteni, dar nu s-a intamplat asta, iar acum are deja iubit nou, deci nu o mai intereseaza de persoana ta, daca esti sau nu geloasa, daca te oftici ori ba.

Sa te lamuresc cum sta cu muschii astia, care nu impersioneaza pe nimeni altcineva, decat baietii de aceeasi varsta cu voi, fiindca pe noi fetele, nu ne intereseaza muschii vostrii ci creierul vostru.
Dupa cum ai observat, culturismul tau nu a impresionat-o pe fata care-ti place, asta ca o confirmare la ceea ce am spus mai sus.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Pai nu prea cred. ieseam des inainte sa ii spun ce simt, ne zambeam mereu, sarea de fiecare data cand ma vedea in bratele mele, discutam problemele ei personale si ii readuceam mereu zambetul pe buze, imi spunea ca sunt special si ca nu sunt ca ceilalti, ca observa ca tin la ea cu adevarat si ca apreciaza mult asta. Si in vacanta au fost 2 saptamani cand nu am mai vorbit pentru ca erau sarbatorile, si dupa i-am dat mesaj si am vorbit iar 3-4 zile, si i-am spus ce simt. Eram extrem de confuz dupa ce m-a refuzat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar si asa, te-a pastrat DOAR CA PRIETEN, asa cum ti-a spus la inceput si te-a tratat ca pe un prieten, tot timpul.
Pentru lucru asta nu ai de ce sa fii confuz, fata ti-a spus clar de la inceput!

| skr1ptu a răspuns:

O face sa te uite! Tu nearatandu-i interes, simpatie BRUSC dupa vacanta, fata incearca sa te uite. Ai fost prost la faza asta frate! Poti sa te bagi ca un marlan intre ei si sa o intrebi daca vrea sa iasa cu tine si sa se desparta de gay-ul ala sau poti astepta sa se desparta, ii explici ca o parte din creier a fost setat pe standby si nu ii puteai arata DRAGOSTEA TA hadevarata, care a fost suprimata intr-un final de nevoile tale de cultura si ii ceri sa iasa cu tine daca vrea. Funda?