| George021837 a întrebat:

Salut, înainte sa mă apuc de sala puteam face 30 de flotari am făcut piept când m-am apucat și am făcut febra, m-a ținut 4 zile febra iar acum nu pot face mai mult de 12 flotari, ce se intampla?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Inainte muschii tai erau odihniti plini de energie si nu erau supusi greutatilor mari de aceea aveai o rezistenta mai mare dar acum dupa ce ai inceput sa faci sala muschii au inceput sa creasca, sa fie mai puternici de aceea au pierdut rezistenta, nu vei mai putea face niciodata asa multe repetari dar in schimb vei fi mai puternic. Nu poti fi si puternic si rezistent, sunt 2 antrenamente diferite! Sper ca ai inteles ceva happy