| Elena567223 a întrebat:

Intrebarea mea e putin delicata... deci am o prietena care a inceput sa bea si ea spune ca are impresia ca devina alcoolica. Motivul pentru care bea nu vrea sa mi-l spuna dar zice ca are ceva probleme cu unii prieteni. A spus ca in ultima luna a baut 8-10 sticle de vodca. Deci... ce inseamna asta? Ca devine alcoolica sau e deja alcoolica? In fiecare saptamana bea de 1-2 ori. Voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este deja alcoolica!
Pacat, isi va distruge foarte repede ficatul si va murii.

| Elena9328 a răspuns:

Daca bea in fiecare săptămână 8 sticle de VODCĂ, da, e alcoolica. Încearcă să fii fizic langa ea, să i explici sa i ții moralul sa i spui că NU este bine. Și poate apela oricând la tine sa o ajuți.

| Constantinescu_Robert_1998 a răspuns:

E grav... sa nu fie depresiva sau ceva, incearca sa stai atasata langa ea sa o ajuti ca poate o sa consume pe viitor si altceva mai rau!