| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, La scoala eu cu un baiat din clasa mea' sunt clasa a 7 a' de cateva zile se ia unul de el de clasa a8a si am vazut ca i-a dat cu palam prietenului meu si eu am sarit la ala de a8a si l-am batut cu asta. De cateva zile nu mai are curaj sa intervina ala de a8a, noi acum suntem ca un gang eu pentru el, el pentru mine.Ce credeti, e ok?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand o sa fiti cinci o sa va numiti 5 gang happy
este si nu este ok, daca va aparati doar este ok, daca mai bateti si alte persoane nu stiu cat o sa fie gangul vostru in scoala si nu exmatriculat, deci mare atentie, si unde mai pui ca mai poate veni si alt gang si o sa fie 2-2 sau 5-2 si sa va vad atunci cum o mai scoateti la capat. deci mariti-va echipa laughing

| Evolution a răspuns:

Ma mir ca intrebarea asta face parte din intrebari recomandate de TPU laughing
Legat de intrebarea ta, sunteti smecheri pana apare vreunul si mai smecher cu vreo 4-5 laughing.
Chestiile astea copilaresti eu zic sa incetati, sunteti destui de mari pentru bataile astea. Eu zic sa stai in banca ta si la fel si colegul tau. Pur si simplu nu va duceti la scoala sa va bateti.
Incercati sa evitati conflictele si sa va vedeti fiecare de treaba lui.
Nici eu nu sunt genu' care sa se duca la diriginte/director daca se ia cineva de cineva sau de mine. Atunci actionezi ca doar nu il lasi sa te bata. Dar pana atunci, nu te da smecher si nu te lua aiurea de colegi sau copii. Risti nota scazuta la purtare, evita cat mai mult conflictele.
Succes!

| MC200 a răspuns:

Este bine ca i-ai luat apărarea prietenului tău, dar, sa nu îți faci o obișnuință din asta. Adică sa nu bateti pe toate lumea acum?

| Andreimihaitaureete explică (pentru MC200):

Nu, doar daca se ia da noi