| Anaxor96 a întrebat:

Salut happy
Luna viitoare fac 18 ani si m-am gandit cu 2 prietene de ale mele sa inchiriem o camera de hotel intr-o locatie frumoasa.Ne-am si interesat pe net si pretul nu ar fi prea mare happy
Am vorbit cu mama si mi-a zis ca ma lasa,dar trebuie sa vb cu tata si sunt sigura ca imi va zice nu.El este tipicul tata gelos si schizofrenic care crede ca daca stau o noapte in afara casei o voi face cu toti baietii care imi ies in cale.
M-am gandit si sa-i zic ca ma duc la o prietena de a mea sa dorm acolo,dar cred ca tot nu va fi de acord cu toate ca o cunoaste crying
Am incercat si sa ma aproprii de el,sa stam impreuna, dar el ma trata ca pe o carpa de spalat pe jos.Nu avem deloc un raport bazat pe iubire, dupa cum se poate vedea
De 3 ani incoace la fiecare ziua a mea se imbata si facea scandal, si de sigur ma facea de ras cu toti colegii.
Chiar nu stiu cum sa-l conving
M-am gandit si sa-l mint sa-i zic ca ies cu prietenele (eu de obicei ma intorc acasa pe la vreo 12 sau 1 dimineata) si sa-l sun pe la vreo 12 si sa-i zic ca raman acasa la o prietena sa dorm (lucru ce nu s-a mai intamplat niciodata)
Dati-mi si mie niste idei

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sfatuieste-te cu mama ta si ea iti va da sfatul cel mai bun si te va si ajuta.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Roxana,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!