| anonim_4396 a întrebat:

Salut ma ajutati si pe mine cu ceva. Fetele imi zic ca arat bine dar eu sunt complexat de felul in care arat. sunt fff timid si nu stiu ce sa fac am 17 ani si nu am prietena, iar fata de care imi place tine la altustraight face. Ceva sfaturitongue

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Sa sti ca tot ce ai scris tu mai sus, nu sunt defect, ci calitatiwinking. Nu te pripi, poate fetele nu au curaj sa te abordeze, sau te`ai comportat ca un amic si ele nu vor trece de asta.
Si ce daca esti timidhee hee? Este foarte bine, mai bine decat un alt mistocarrolling eyes. O sa vezi ca o sa dai si de fete care sa te aprecieze.
Apropo, tu de ce esti complexat?thinking Esti foarte ok. Cred ac fetele astea au cevalaughing)
BaFthA`!

8 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Apropriete de ea iar cand baiatul acela o raneste[moral] sau ma rog.atunci tu fii alaturi de ea. dai dreptate si spune-i mereu ca nu o merita...si altele.incearca sa o faci sa tina la tine pentru cine esti nu pentru cum areti.eu zic ca atata timp ca esti intreg si la moda, esti frumostongue
Funda? [tu esti in poza?big grin] e nicetongue

| Irmmma a răspuns:

Sincer, rar am intalnit baietii timizi, mai ales la varsta ta, si ma bucur ca inca mai exista asa baieti love struck.Pai ar trebui sa incerci sa faci lucruri la care nu te-ai gandit niciodata ca le poti faci, si care n-ai avut curaj sa le faci niciodata! Daca prietenii sunt de parere ca esti ok, nu vad de ce ar fi altfel.Ai nevoie de putin curaj. Fata de care iti place, presupun ca e o amica. Vorbeste cu ea despre lucruri simple, intreab-o ce face si fii atent cu ea cand o vezi. Daca e genul tau, o sa tina cont de lucrurile astea si poate o sa-ti dea o sansa!winking

Sper ca te-am ajutatwinking

Bafta love struck!

| Cretaker a răspuns:

Acel defect, omule, acel defect te face original.
Timiditatea, let's say.

si fetele care'ti zic ca arati bine, o zic pe retele de socializare sau ti'o spun in fata?

| Elena_3955 a răspuns:

Buna.si eu am fost foarte mult timp complexata de felul cum arat, dar vazand ca toata lumea ma apreciaza am hotaratsa incerc sa fac si eu astahappy
Sa fii timid nu este un defect. dar ai grija cat de timid.mai ales cu fetele.pentru fetele(in majoritatea cazurilor) nu fac primul pas, si s-ar putea sa pierzihappy
In legatura cu fata respectiva.ar trebui sa vorbesti mai mult cu ea si sa faci unele lucruri care crezi tu ca o vor ajuta sa isi dea seama ca tu tii la eawinking. dar daca si ea este timida nu vei reusi decat daca vei face tu un prim pas destul de importanthappy
Dupa parerea mea. tu esti timid datorita complexitatiiwinking

| bogdan_8101 a răspuns:

Da eu sunt in poza si ca sunt dragut mi s-a zis si in fata si pe mess. fata de care imi place mie stie ca mie imi place de ea, mi-a zis ca nu trebuie sa ii fac gesturi dragute pentru ca oricum eu sunt observathappy vb cu ea in fiecare seara dar mi-a zis in fata ca suntem doar amici nimic mai mult

| bogdan_8101 a răspuns:

Aa si baiatul de care ii place ei nu o prea baga in seama si ea mi-a zis ca na facut nimic in sensu asta sa se apropie de el...

| bomboniktadulcik a răspuns:

Pai in primul rand daca parerea fetelor este ca arati bine inseamna ca asa arati eu nu te qnosc ca sa iti zic dar...cat despre fata de care iti place cred ca ar trebui sa ii sp ca o placi dar sa o faci intr-un fel dragut adica sa te duci la ea cu un miqtz cadou nu stiu ceva de genul si daca iti sp ca nu poate sa fie cu tine ca ei ii place de altul atunci cel mai bine ar fi sa incerci sa te indragostestii de alta fata dar oriqm SUCCES...pwpycy.

| bomboniktadulcik a răspuns:

Pai in primul rand daca parerea fetelor este ca arati bine inseamna ca asa arati eu nu te qnosc ca sa iti zic dar...cat despre fata de care iti place cred ca ar trebui sa ii sp ca o placi dar sa o faci intr-un fel dragut adica sa te duci la ea cu un miqtz cadou nu stiu ceva de genul si daca iti sp ca nu poate sa fie cu tine ca ei ii place de altul atunci cel mai bine ar fi sa incerci sa te indragostestii de alta fata dar oriqm SUCCES...pwpycy. dai fundita? plzz