| bogdy20000 a întrebat:

Salut, ma ajutați și pe mine cu ceva sfaturi va rog?
Credeți ca poate fi un cadou bun o trusa de farduri pentru ochi de la huda, bine, și alte lucruri pe langa, pentru o fata de 15 ani?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric NU!
Este prea mica pentru farduri si maica-sa i le va arunca.
Cumpara-i ceva util sau pentru scoala, dar nu farduri, machiaje si alte cosmetice, ca nu sunt indicate copiilor.

| bogdy20000 explică (pentru Violleta2022):

Va mulțumesc de raspuns! Nu va supărați ca va intreb, dar ce vârsta aveți dumneavoastră? Mi se pare ca trăiți pe alta lume, unde ați vazut ca mama sa ii arunce machiajele unei fete de 15 ani? După răspunsurile care le dați in categoria asta mi se pare ca aveți o minte atat de închisă. care era buna, acum 20 de ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru bogdy20000):

Sunt mama!
Aici nu-i vorba de "minte inchisa" ci de incapacitatea copilului de a pricepe ca fardurile puse pe o fata atat de tanara, o imbatranesc prematur si o distrug.
De aici reactia si atitudinea mea, conform cu sfatul medicilor dermatologi, care recomanda machiajele si fardurile dupa 20 de ani, iar fondul de ten si pudra dupa 40 de ani.
Este evident ca la 15 ani esti incapabila sa pricepi asta, tocmai de aceea sunt avertizati parintii, sa nu-si lase copii sa foloseasca cosmetice pe fata.

| Mynameis93 a răspuns:

Dacă fetei respective îi plac machiajele, de ce nu? Fundă?