| iDarkonillSolo a întrebat:

Salut ma cheama Alex si am 13 ani sa incepem cu inceputul deci la varsta de 5 ani parintii mei au inceput sa ma injure fara motiv de atunci am inceput o ura pentru ei. Pe la 7 ani m-au dus la scoala ei cand vedeau un 10 minus fb- nu imi mai dadeau de mancare ma rugam de invatatoare sa imi treaca fb curat dar nu reuseam dar si mai rau era cand luam 8 adica bine mai ales cand erau beti atuncea ma lasau afara la propriu si dormeam la un om(prieten) care si acuma imi este.La 11 ani am inceput sa intru in a 5 a ei doreau sa am numai 10 pe linie dar nu am reusit ca m-ai luat si eu vreun 9 cateodata cand am luat primul 9 in a 5 a nu mi-au camparat nimica nici pana in momentul de fata am noroc de matusile si unchi mei mai ales nasa mea. Acuma ei au chestii performante si se joaca pe calculator /telefon cand eu fac teme fac curat mancare si nici macar nu mi-au dat un telefon fara tach nici de mancare nu imi m-ai dau am ajuns sa ciugulesc resturi. Iar cand sunt ei plecati eu sunt fericit pot sa mananc ce vreau si sa intru pe calculator(cum fac acuma). Nu stiu ce sa ma mai fac am vrut sa ma omor dar nu a mers.VA ROG AJUTATI-MA STITI CUM ESTE SA AI O VIATA ASA DE CRUDA VAROOG! crying((

6 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| iDarkonillSolo explică:

Nu vreau sa imi spuneti de telefonul copilului ca o sa ma ia de langa ei si nu vreau sa merg la casa copilului sau sa fiu adoptat am si eu gloria mea.

| iDarkonillSolo explică:

Asta a fost doar o similare sa vad daca asociatia copilului chiar citeste.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru iDarkonillSolo):

Urat din partea ta!
UiTE ca functioneza!
Alex, tu stii povestea Petrica si lupul?
Petrica s-a angajat ca cioban la oi. Intr-o noapte a vrut sa faca misto de ceilalti ciobani si a inceput sa strige,, Lupul la oi, lupul la oi! Ajutor! 1! Toti ceilalti ciobani au sarit sa il ajute! El a inceput sa rada, spunand ca i-a pacalit...si tot asa de 2-3 ori!
Intr-o noapte lupul chiar a dat la oi, Petrica a inceput sa strige, dar nimeni nu a sarit sa il ajute, pentru ca s-au sarit de mistourule lui, iar lupul i-au mancat oile.
Trebuie sa invatam din intelepciunea poporului roman!

| iDarkonillSolo explică (pentru Fatamuntilor):

Ce e urat ca oamenii de la protectia copilului doar raspund sa faca bani eu vreau sa zic ceva nu am 13 ani am 23 si am prezentat la stiri ca telefonul copilului nu citeste ci doar daca vede un caz pune aici ca sa scoata bani.

| RahheBlue a răspuns:

Alex nu te duce la protectia copilului acolo e si mai rau