| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Codruta si am 16 ani.
Am un prieten de 3 luni. Nu-s asa sigura daca ma iubeste, pentru ca, la un moment dat am fost certati pentru 2 zile, si in tot acest timp el a facut-o cu altcineva. Oare ma mai iubeste?
El imi tot spune ca ma iubeste, si ca sunt viata lui! Nu stiu ce sa mai cred. Ma iubeste sau nu, sau sta cu mine doar de mila mea, pentru ca stie ca il iubesc foarte mult?!
Va rog dati-mi niste sfaturi. Oare ar trebui sa mai continui relatia cu el, sau nu?! :*

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Tinerii la varsta ta confunda iubirea cu sexul. Ce vad la tv sau reviste ii indeamna sa faca si ei pentru a parea mai maturi. La fel ca si chestia cu fumatul cind vezi un copil de 10-12 ani tragind tacticos sau nervos dintr-o tigara, cum a vazut la cei mari si impresionind pe alti ţânci din preajma, fara sa se gindeasca o clipa ca isi afecteaza sanatatea.

10 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

3 luni? Nu te iubeste. Pt a ajunge sa iubesti cu adevarat pe cineva...iti ia foarte mult timp. E una sa te indragostesti, si alta sa iubesti.
Probabil te place,+ ca stie ca tii la el si ca i-ai ierta orice...asa ca el... posesor de barbatie...profita.Ai grija sa nu devii roata lui de rezerva...adica...azi va despartiti, cand el se simte singur vine la tine.si tu fraiera il primesti.
In mod normal nu te iubeste din moment ce iti zice ca esti viata lui.Cum sa fii viata lui...cand sunteti impreuna de asa putin timp? Astea sunt vorba aruncate in vant...pentru ca stie ca te vor atinge la sufletzel.Cu cat va certati si impacati mai mult...vei trece mai greu peste.Lasa`l...pentru ca nu merita.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Draga Codruta, un raspuns sincer: NU! Nu te iubeste! La varsta asta pentru el primeaza si conteaza sexul! Cu cat mai multe experiente, cu atat mai bine. Sfatul meu e sa-ti largesti cercul de amici, sa cunosti si alti baieti... dar sa nu mai pui la suflet orice... Incearca sa fii precauta, 16 ani este varsta la care cu usurinta totul poate parea si chiar deveni dramatic daca nu stii cum sa faci fata situatiilor de viata specifice adolescentei. E varsta marilor iubiri..., dar si a marilor deceptii... Acum razi, acum plangi. Acum iubesti, acum urasti... Puteti ramane totusi amici..., e bine sa exista comunicare intre voi..., asa, in timp va puteti cunoaste mai bine unul pe celalalt si sti daca va potriviti sau nu, daca va iubiti.sau nu.

| LuS[z] a răspuns:

Codruta mama trezeste-te! LOGIC ca nu te iubeste daca imediat dupa 2 zile fuge in bratele alteia!

| alinosh a răspuns:

Mi se pare ciudat ca la 16 ani, dupa o relatie de trei luni deja aveti contacte sexuale...si nu, nu cred ca te iubeste tinand cont ca nu s-a putut abtine sa o faca cu altcineva...fiind despartiti doar doua zile! daca la 16-17 ani nu se poate abtine doua zile e chiar nasol...prietenul meu are 20 si crede-ma se poate abtine...

| yami a răspuns:

La varsta asta, nu cred ca e iubire, si apoi faptul ca a facut si cu altele dupa o zi, doua...nu,cred ca mai mult profita de sentimentele tale ca sa se foloseasca de tine.pana va gasi alta jucarie.trebuie sa fii f sigura pe tine, iesi cu capul sus din asta, si chiar dc nu vei fi cu el, RAMAI DEMNA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU... nu te iubeste fi sigura de treaba asta,... si eu sunt baiat si stiu ce gandeste si ce i poarta capu... fi sigura k sta cu tine numai pentru sex... cauta altu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu te iubeste sta cu tine doar pentru sex

| kiti a răspuns:

Nu te supara ca s-a dus la alta... poate a fost o mik aventura la mijlok. daca s-a intors la uh inseamna ca te iubeste
... asa am patit si eu ...asa ca nu fi trista te iubestewinking...si eu am 16 ani si gandesc la fel ca uh.hai ai grija de tine pup

| lidiaflorin a răspuns:

Eu as zice sa nu mai continui relatia cu el ca u o sa-l iubesti si el daca a gresit o data o sa greseasca in continuare ca asa a fost si la mine dar eu sunt cu el de 1 an de zile si am gresit eu in relatie nu el dar eu te-as sfatuii sa nu faci gresalla care am facut-o eu ca acum ne iubim mult de tot si mai incolo parca vad ca ne vom despartii si iar sufar asta e

| adelina98 a răspuns:

Nu pot sa spun ca nu te iubeste doar pentru ca a facut sex cu alta, poate tu nu ai facut cu el nu? ...sau poate da. dar eu cred ca tu nu il iubesti asa cum crezi esti pur si simplu indragostita pana peste cap! nu cred ca te iubeste adica nu stiu ce sa spun. poate vrea doar o partida nu crezi? mai bine te gandesti, pentru ca poti lua si singura o deciziie.raspunsul meu la intr este Nu.ai grija de tine:*