| AlexCătălin21 a întrebat:

Salut,maine as vrea sa merg pana la un magazin de electronice.Am auzit de un cablu,nu stiu sigur cum se numeste,poate,, cablu de data sau didactic".Eu as vrea acel cablu care stiu ca un capat il pun la telefon(am Nokia daca conteaza) si celalalt la laptop.Si pot trimite orice fel de fisiere muzica,poze,filme etc. Spuneti-mi va rog cum se numeste si daca chiar face ce cred eu, si daca stiti cateva sugestii de folosire.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| manolo a răspuns:

Cablu de date se numeşte şi da, poţi face ce vrei cu el. Când îl conectezi la laptop pe tel îţi va apărea un meniu scurt (ce vrei să faci...transfer de date...sincronozare şamd) Alegi opţiunea ce se potriveşte nevoii tale şi gata. Depinde de modelul telefonului. Unele modele funcţionează doar cu "pc suite" aferent telefonului, dar dacă ai card la telefon, nu îţi trebuie nimic. Cablul de date şi atât. Baftă!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune ce tip de Nokia ai si-ti dau linkul catre un magazin ieftin. Se numeste cablu de date sau USB.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai dat funda unui idiot care nu ti-a spus nimic. Cablurile de date sunt de diferite feluri. Va asemanati!

Răspuns utilizator avertizat
| CannbalCorpse a răspuns:

Cablu de date