| Drums a întrebat:

,
maine dau teza la matematica...imi este foarte frica, sincer nu prea stiu matematica sunt cam de 8 la scoala.am o profesoara ft severa si imi este frica sa nu iau mai putin de 8.nu vreau sa-mi dezamagesc parintii avand in vedere ca am primit un laptop dell cadousadsad:. ma simt ciudat, vreau sa stiu mai mult dar nu inteleg, imi este frica daca voi lua nota mica? eu incerc sa fac exercitii dar imi este tot frica...mersi anticipat:*

6 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Exerseaza si repeta exercitiile la care crezi ca te incurci. Ai incredere in tine ca esti pregatita. Nu te pierde cu firea. La teza sa fii concentrata si sa nu iti distraga nimic atentia. Nu te ambala aiurea, respira adaaaaaaaaaaanc!

| Drums explică:

Am luat sapte la mate si 10 lla romana. mersi celor care m-au sprijinit,. pupbig grin

| 16.laura.16 a răspuns:

Ia toate exercitiile posibile facute in clasa si mai fa-le o data deoarece nu are cum sa iti dea altceva decat ceea ce ai facut. E foarte bine ca nu vrei sa-ti dezamagesti parintii dar nu uita niciodata un lucru: inveti pentru tine!
Mult succes1

| ҡđų' a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti pastrezi calmul
incearca sa lucrezi cat mai mult si invata bine formulele pe care le ai

in timpul tezei pastreaza'ti calmul si incepe cu exercitiile usoare pe care le stii...

bafta multa maine si nu iti fa griji. o sa fie totul bine
kiss

| iuli a răspuns:

Buna! Si eu am teza la mate peste doua zile. Nu trebuie sa te panichezi. Cu cat esti mai emotionata cu atat de concentrezi mai putin. Mie de teza la romana mi-a fost frica. A m repetat de cate-va ori in fata oglinzii: "O sa iau o nota mare" si chiar a mers (Am luat 9. 60). Incerca si tu asta si nu fi emotionata, pentru ca nu are niciun rost. Succes!

| ☺ Must be really☺ a răspuns:

Ai grija la enunturi si iti recomand sa calculezi pe o foaie separata.Continua sa faci exercitii.:*noroc si sa ma anunti cum a fost si ce nota ai luat:*