| Animeforlifee9921 a întrebat:

Salut. Maine voi pleca cu avionul in tara,dupa cum stiti ne-am certat foarte rau cu matusa si nu am mai rezistat. Intrebarea mea e: te lasa cei de la Wizz Air cu creioane colorate in bagajul de mana? Mi-am cumparat niste creioane ca sa mai desenez cu ele si imi cam pare rau sa le las aici.
P.S:cum as putea sa imi inving anxietatea cu zborul? Dar nu cu clasicele: "uita-te la un film" sau "asculta muzica", ca nu merge. Data trecuta a fost nasol si m-am simtit rau in avion. Plecam prea spontan si nu am timp sa ma pregatesc psihic pentru zbor, am aerofobie.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna din nou.Din ce ai povestit, zborul cu avionul, chiar daca ti-e rau, pare o nimic toata pe langa traiul la matusa. laughing) Asta e, trebuie sa induri, nu-i ca si cum mergi in fiecare zi cu avionul.Ia ceva pentru greata si incearca sa iti imaginezi ca vei ajunge repede la destinatie.
Vezi si tu ce scrie la securitate : https://wizzair.com/......ie/bagajul

| Animeforlifee9921 explică (pentru dullcat):

Mersi! Chiar daca am ajuns acasa, din fericire m-au lasat cu ele. Am avut un zbor cu peripetii, a ratat avionul aterizarea si a decolat din nou, dar a doua oara a aterizat bine. Bine ca am ajuns cu bine.

| dullcat a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Bine atunci.Sora si iubitul au supravietuit?

| Animeforlifee9921 explică (pentru dullcat):

Da,ei din fericire nu s-au panicat, stiau despre chestia respectiva