| Twister09 a întrebat:

Salut man poate mi se pare mie sau nu. Dar cred ca am făcut rău. Lam mințit pe asa zis un prieten. M-a sunat pe messenger, ( prima data am crezut ca na poate îi trebuie bani în împrumut, și nu dau ca nu prea am încredere și no ) și când m-a sunat ma întrebat ca unde sunt, și am zis ca nu sunt acasă ca credeam că-mi cere banii. Dar el mi-a cerut un medicament de inima dacă am săi dau, și am zis ca nu am delea prin casa ca nu ea nimeni de la mine din familie.
Și după am aflat ca era într-o situație proasta ca prietena lui a avut accident și l-a lovit pe un om, pe drum. Si de aia zic ca am făcut rău că am mințit.
Am mințit doar ca nu sunt acasă ca crede-am că-mi cere banii.
Oricum medicament din ala nu aveam săi dau, asa ca cu ala nu am mințit.
Credeti ca am făcut rău? Ma simt prost acum ca am mințit

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta oricum ce i-ai raspuns, chiar daca aveai medicamentul de inima tot nu puteai sa-i dai cuiva si sa-l omori.
Ma socheaza totusi prostia aluia, care in loc sa sune la salvare sa ceara ajutor pentru cei accidentati sau socati de la acident, te-a sunat pe tine sa-i duci medicatie interzisa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acțiunea ta nu a produs nici un rău.