| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un laptop asus si mi-am instalat windows xp pe el, am instalat driverul pentru sunet si tot nu imi merge sunetul, de ce?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica daca Cd-ul cu drivere nu este cumva zgaraiat. Daca da, cauta pe net driverele dupa denumirea placii si reinstaleaza-le. Daca da aceeas eroare e defecta placa audio. Uita-te si la CD-ul cu Windows. Si el s-ar putea sa fie defect intr-o anumita zona si sa se instaleze gresit fisierele care asociaza partea hardware.

| 1Mihai1 explică:

Pai am descarcat driverul ak97 si nu-mi merge sunetul