| marikdlnwksn a întrebat:

Mi-am pus pasta de dinti pe față si am lasat-o pana a doua zi...mi-au aparut acum niste pete rosii in zona nasului sad cred ca sunt arsuri nu stiu ce sa le fac sad sa le pun aloe sau ulei de argan ca sa-mi treaca arsura sau iritatia sau ce o fi asta sad? Va rog ajutati-ma....Multumesc

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cine te-a invatat sa faci tampenia asta si pentru ce? Crema de galbenele.

| marikdlnwksn explică (pentru darrio2007):

STATI Ma laughing okay sa incep cu inceputul. Aveam vreo 2-3 cosuri pe nas, iar o colega si vecina mea(care ea are o fata perfecta si am vazut-o ca si-a pus si ea desi ea nu a patit nimic)mi-au spus sa incerc pasta de dinti ca merge.Am omis faptul ca nu mi-am umplut toata fața cu un tub de pasta de dinti am pus pe cosuri si cred ca am intins-o si putin in zona nasului.m-am trezit dimineata, cosurile disparuse dar zona nasului sa zicem ca sub ochi dar mai langa nas(sper ca intelegti laughing ) era rosie si ma ustura. Mi-am dat seama ca s-a ars ori iritat si mi-am dat seama ca am un ten sensibil straight face prea sensibil. In fine mi-am pus o crema de la garnier care e pentru persoanele cu ten mai sensibil si are si protectie solara cum ar veni in ea. Trec 2 ore m, i am pus niste gheata, apoi mi am pus aloe (gelul de la planta aia) iar apoi mi-am pus pe niste dischete lapte rece, foarte rece si mi le-am pus pe arsuri si le-am lasat timp de o ora si iar am pus crema...mi-o mai trecut foarte mult, dar nu de tot ..si multumesc pentru sfatul cu crema de galbenele chiar uitasem de ea. Scuze de deranj happy si multumesc inca odata

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai facut prostia asta? pasta de dinti are destule substante care pot afecta tenul

| darriya a răspuns:

Nu-i arsura e semn de la cos, stai linistit(a) nu se intampla nimic si eu folosesc... dati cu crema de galbenele este suficient

| marikdlnwksn explică (pentru darriya):

Nu stiu ce sa zic..cat timp cautam remedii am gasit pe cineva pe TPU care a zis ca i-a aparut si ei/lui pete de genul si ca nici dupa 3 zile nu i-a trecut.mie mi-a mai trecut.mi-am luat si crema de galbenele sper sa-mi treaca in vreo 2 saptamani. In fine multumesc pentru raspuns happy

| ZambetDeGheata a răspuns:

Pasta de dinti sigur nu e de pus pe fata laughing de ce ai facut asta? Pune crema regeneranta

| marikdlnwksn explică (pentru ZambetDeGheata):

Pai am pus pe vreo 2 cosuri dar cred ca am un ten mai sensibil laughing faza e ca mi a ars oarecum tenul. zona nasului laughing sad