| anonim_4396 a întrebat:

Salut multi spun ca cresti in inaltime fara sa faci sport pe punct genetic..mama are inaltimea de 1 65 tata 1 83 la 48 iar eu 1 62 la 16 ani mai am sanse sa cresc in inaltime pin la 18 ani cu 1 75 cm.

3 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Daca stai si astepti genetica sa intre in actiune n-o sa se-ntample mare branza. Pune si alearga, iar in caz ca tragi de fiare, las-o mai moale.

| wallent1n a răspuns:

Genetic noi crestem in continu...doar ca tot genetic, statul jos si lipsa de miscare ne opreste din crescut, si pe langa asta dezvolta boli la nivelul organelor interne pe baza colesterolului care se depune...asa ca daca vrei sa mai cresti, apucate sa faci mai multa miscare. Baftawinking

| sweettkarina97 a răspuns:

Depinde esti fata sau baiat?
daca esti baiat ai mai multe sanse dar daca esti fata sansele sunt mai mici dar nu conteaza la varsta ta esti desul de inalt/a