| patriccccia a întrebat:

Nu ma mai inteleg de ceva vreme cu prietena mea cea mai buna incepe sa fie tot mai distanta dar inainte ( acum o luna) nu era asa ...noi suntem prietene de pe clasa a2a si suntem pe a7a ( suntem in aceeasi clasa). Eu incerc sa ma apropiu de ea dar nu merge si la scoala se comporta urat cu mine, nu vorbeste cu mine ma ignora sau se face ca nu aude cand o intreb ceva(si ea sta si in spatele meu ). Iar cand ajunge acasa ma suna si vorbeste frumos si asa si la scoala... numai cu mine nu se mai intelege acum. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma. Unii colegii mi-au zis sa fac la fel cum face ea sau sa o ignor dar eu nu vreau asta. Va promit ca dau funda pentru cel mai intelegator raspuns. sad :*:*

Răspuns Câştigător
| georgy39 a răspuns:

Ai putea sa o intrebi de ce vorbeste urat cu tine la scoala si daca ai suparat-o cu ceva, iar daca iti spune ca ai suparat-o cu ceva sa iti ceri scuze.Si nu te lua dupa colegii tai pentru ca exista un proverb :"Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face " sper ca am ajutat funda?batting eyelashes

14 răspunsuri:
| Bella12 a răspuns:

Intreab`o : fata daca ai cv cu mine zi-mi in fata. sa nu stau eu sa ma intreb dc nu mai vb cu mine... Zimi cu ce ti-am gresit ca sa inteleg si eu...Ca poate ai gresit si nu tiai dat seama.thinking asa ca zii.nu tacea

| georgy39 a răspuns:

Multumesc pentru funda patriccccia.In aceeasi situatie am fost si eu...te simti groaznic.dar a functionat metoda pe care ti-am spus-o si acum suntem din nou prietene happy

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Deci asa ceva mi s-a intamplat si mie!sad
la scoala, prietena meah cea mai buna ma ignora.ma duceam la ea la banca.ii ziceam "ceau", ma saluta si se ducea imediat la alta fata exact cand voiam sa-i zic ceva interesant...din punct de vedere personal.pana la urma am inceput sa o ignor.pentru ca ea ma ignora pe mine.si am inceput sa stau cu alte 2 fete(cu care deja am un club), si m-am certat cu cea mai buna prietena.si acum nu mai vorbim una cu cealaltasad
si.in momentele astea grele...m-as duce la ea plangand sa imi cer iertare ca am igniorat-o...dar mi-e frica sa nu imi zica:"sa s*gi p***a!"(scuzatzi expresia.dar imi spun parerea)sad
deci.sa nu asculti de colegii tai.ca s-ar putea sa iti pierzi cea mai buna prietena, cum mi s-a intamplat si miesad

| patriccccia explică (pentru PrajituricaCuBomboneleColorate):

Mersi dar am intrebat-o de ce s-a suparat si mi-a zis ''de aia'' acum nu mai vb cu mine ( acum 10 minute am vb pe mess) si dupa aia a iesit si nu stiu ce sa fac sadsad

| patriccccia explică:

Iti multumesc. eu sa o intreb daca vrea sa mai fim prietene sau nu?

| EneDiana a răspuns:

Buna! ciudata situatia! eu cred ca ea trece printr-o perioada mai proasta si de aceea se comporta asa...iti recomand sa incerci sa mai vorbesti cu ea si sa-i spui si ei exact ce ai scris aici pe TPU,adica sa-i spui sa-ti zica macar de ce te ignora! cred ca te simti prost, probabil si eu m-as fi simtit in locul tau, insa sunt sigura ca totul o sa se rezolve prin comunicare! multa bafta! pupici...

| patriccccia explică (pentru EneDiana):

Nu inteleg de ce e asa. de exemplu toata vara am vorbit ne-am intalnit si asa.si acum ...se supara din orice orice ce zic. nu stiu ce sa mai fac si cum sa ma comport cu ea. crying(

| EneDiana a răspuns (pentru patriccccia):

Sigur trece printr-o perioada mai proasta! incearca sa vezi ce are, intreab-o de ce se comporta asa si spune-i ca daca are vreo problema tu poate o poti ajuta! si de asemenea mai spune-i "acest comportament al tau ma raneste si daca ai tinut vreoadata la mine ar trebui sa incetezi sa te mai comporti asa!'poate asa va merge! bafta!

| dani33la a răspuns:

Da ea stie ca este cea mai buna prietena a ta? si "ceilalti colegi " care iti spun ca sa o ignori... sunt de fapt cei de langa tine cu care poate o barfesti atunci cand ea ( fata din spatele tau ) te ignora?

| patriccccia explică (pentru dani33la):

Nu nu o barfesc cabd ea ma ignora cu colegii de langa mine ci incerc sa vorbesc cu ei despre lucruri amuzante.sau ma rog.ca sa uit de toate chestiile astea! big grin

| patriccccia explică (pentru dani33la):

Nu nu stie si poate nici nu va afla. poate nu vrea sa fie.

| dani33la a răspuns:

Nu mi.ai raspuns la prima intrebare
batting eyelashes

| dani33la a răspuns:

Serios laughing tu iti bati joc de minee? cum sa nu afle deja a aflat

| patriccccia explică (pentru dani33la):

Atunci poate sa afle si ca inainte sa renunt la ea eram dispusa sa ii zic orice acum.nu i-as mai zice prea multe.Mi-ar trebui timp ca sa mai am incredere in ea big grin