| papuciirupti a întrebat:

nu stiu ce sa fac dupa ce termin cu bac-ul...
eu cred in mine si cred ca o sa-l iau acum, daca nu la toamna cu siguranta, doar ca eu nu prea as vrea sa ma duc la munca acum, cum imi tot spun majoritatea, ai mei se descurca acum cu bani dar poate maine nu o sa aiba sa-mi mai dea sa imi continui facultatea, eu sunt genul muncitor si istet, dar nu stiu daca voi putea sa ma intretin pe timpul facultatii...ai mei nu spun nici da nici nu, ei m-au lasat sa fac ce vreau aproape mereu deoarece au vazut ca sunt capabil si ca fiecare mai trebuie sa-mi mai iau si lectiile. la rude nici nu vreau sa ma gandesc ca si situatie de rezerva (sa le dau banii inapoi dupa ce ma asez si eu).
voi reusiti sau ati reusit singuri?
cum a fost? cum gandeati, cum ati actionat?

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Este decizia ta daca vrei sau nu sa iei un part-time in timpul facultatii. Am avut colegi in facultate care lucrau la jumatate de norma, altii nu. Eu nu am muncit pe perioada facultatii, abia dupa absolvirea acesteia am intrat in campul muncii si nu mi-a fost deloc greu, m-am acomodat foarte bine, mai ales ca tot salariul imi era numai al meu. Parintii mei au vrut sa fac cu banii mei castigati ce am vrut eu, nu asteptau sa contribui, desi cand era cazul le dadeam pe "datorie" big grin laughing.