| Dragons19 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac dragi prieteni, nu mai rezist.Deci uite am 15 ani pana acum nu am avut nicio prietena, toti se poarta urat cu mine, daca ma duc la o fata imi spune ca sunt urat,(chestia ca sunt urat m-am obisnuit cu ea, toti imi zic mai putin parinti mei, da cred ca in gandul lor o spun si ei). Toti se ia de mine, si toate fetele nu ma vor, am incercat sa fiu cu multe fete dar degeaba,. Nu stiu ce sa ma mai fac, am vrut sa ma sinucid, nu stiu ce sa fac, simt ca innebunesc.Va rog ajutati-ma, nu radeti ca nu este de ras, incercati sa va puneti in locul meu sa vedeti cum e.(Lasati id ca poate mai vorbim pe mess).

10 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Draga dragos eu nu ma pun in locul tau eu sunt in aceeasi situatie cu tine singura diferenta este ca eu am 14 ani si sunt fata...Nu ma consider o persoana urata( frumusetea e relativa). Problema mea legata de sexul opus este faptul ca nu imi place comportamentul de " pisi" cu replici de genul " iubiiiiiii X s.a luat de mine a zis ca sunt grasa du.te si fa ceva" imi place sa fiu independenta si nu suport ideea ca baietii sunt mai presus decat fetele un ex: Baietii pot sa mearga la furat de mere feletele nu! mi se pare o aberatie Majoritatea baietiilor ma vad ca " un mic baiat" nu ca pe o fiinta gingasa care are nevoie de ocrotire laughing stai linistit si nu care cumva sa te sinucizi din cauza unor fete Va veni si vremea ta sti cum se zice" Cei din urma vor fi cei dintai"

se va gasi cineva si pentru tine"Ce e al tau e pus deoparte" numai bine si id meu este shreck.shreck@yahoo.com

funda?

| CompleteAndUtter a răspuns:

Nu ar trebui sa le bagi in seama. Stiu ele cum arata unul frumos raised eyebrows? Cata insensibilitate straight face. Perfectiuni intruchipate oh go on. Si lasa prostiile cu sinucisul, ca nu esti singura persoana de pe planeta care nu si-a gasit pe nimeni. Si nici nu e asa graba de la varsta asta. Schimba anturajul, ai mai multa incredere in tine [bine, nici chiar sa devii arogant], nu te mai desconsidera, demonstreaza ca esti si tu o persoana si ai tot dreptul din lume sa te porti ca atare. Cei care te jignesc nu au nici un drept sa judece, iar tu ar trebui sa ii ignori total, nu sa pleci capul si sa te resemnezi. Nu exista persoane perfecte, iar cele care pretind acest lucru, inseamna ca sunt dereglate mintal si trebuie lasate in pace. Deci, mai asteapta, nu te grabi, nu dispera, va veni si randul tau. Multa bafta sa ai si mai multa incredere in tine!

| CompleteAndUtter a răspuns:

Chiar nu va abtineti niciodata sa cereti funda, nu-i asa straight face?

| Pavel5479 a răspuns:

Sincer am un prietean cam exact ca tine si inteleg despre ce vorbesti...problema e ca sa gasesti defectele si sa le repari, dc toti cred ca esti urit? poate iti schimbi freza poate alt ceva...etc. sfatul meu: nu t edescuraja, cu siguranta vei gasi o fata care iti va aprecia mai mult sufletul tau nu exteriorulwinking

| DeyuDeea a răspuns:

Buna!
In primul rand ai uitat un lucru...sa te apreciezi! Nu trebuie sa iti pese ce spun altii mai ales ca lor nu le pasa de tine! Categoric parintii tai nu cred asa ceva.Eu cred ca exista pentru ORISICINE o pereche! Ai doar 15 ani unde te grabesti? Inca ai timp sa te dezvolti fizic si psihic.Esti baiat, fii increzator si puternic! Fii tu insuti si apreciazate! O data o persoana mi-a zis "Trebuie sa te placi pentru ca oriunde mergi nu poti scapa de tine" si are dreptate! Daca iti petreci ziua bucurandu-te de tine vei avea o viata frumoasa! Nu lasa ca sa intre in mintea ta minciuni! Fii fericit si increzator! Iti doresc sa iti faci viata cat mai frumoasa alaturi de persoanele care tin la tine! Multa bafta!:*

| ByaKid a răspuns:

Heii.Asculta nu e absolut n-i-m-i-c in neregula cu tine.Asa esti tu.Si unor fete nu le pasa infatisarea.Nu haina il face pe om.Ai incercat la niste fete care sunt superficiale si care nu te-ar aprecia.Nu fi trist ca ai 15 ani si esti singur.Nu esti nici primul nici ultimul. Daca vrei contacteaza-ma la id : crazykid_bya. fundita?:O3

| B343 a răspuns:

Nu trebuie sa fi superb ca sa ai o prietena draguta. trebuie sa le lasi pe fete sa iti vada partile bune. daca esti sensibil si de treaba nu trebuie sa fi superb. cu timpul toti ne schimbam. si nu e mare lucru sa nu fii avut vreo prietena.mai cunosc si baieti superbi care la 15 ani nu au avut nici o prietena. nu prea conteaza frumusetea pentru fetele care vad dincolo de aspect. nici o fata care iti zice ca esti urat si nu te place asa cum esti nu te merita. (sincer eu nu ma prea uit la aspectul fizic ci am impresia uneori ca vad dincolo de aspect, eu asa ii aleg) sper ca te-am ajutat... succes

| charizard96 a răspuns:

Sal. asteapta si ai sa vezi ca o sa gasesti pe cineva. ai rabdare.

| Liebe a răspuns:

Sti.si un prieten de-al meu este in aceeasi situatie si inainte sa ne cunoasca pe noi(adica actualii sa-i prieten se simtea la fel) dar acum si-a mai revenit mai ales ca noi mereu incercam sa-i ridicam moralul adica acum sincer ce mai conteaza iubitii sau iubitele incearca sa-ti cauti niste prieteni care sa te accepte asa cum sunt stiu ca este greu dar crede-ma ca toata lumea gaseste pe cineva si poate incerci sa faci exact ca el sa iei viata in ras sau sa faci haz de necas. sper ca ti-am ridicat moralul cat de catbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te simti frumos,da-le de stiut ca vrei sa fi cu una'.Poate ca o zic de ciuda,oricum,nu-i asculta.
Incearca sa te imprietenesti cu baietii, sa te integrezi in grupul lor. Apoi vei vedea... Oricum, nu trebuie sa te grabesti.happy