| anonim_4396 a întrebat:

Salut, nu știu dacă este chiar categoria potrivita.
Dar sa trec la întrebare.
Deci mă jucam cu un coleg și i-am dat cu 2 degete în cutia toracica.
Si unul cred ca s-a luxat sau nu știu.
Voi pune un link de la o poza cu degetul mai jos.
Vă rog dati-mi un sfat ce sa fac dacă trece de la sine sau trebuie sa mă duc la spital sau ce ar trebui sa fac.
Vă rog mult.
P.s în imagine nu țin eu degetul așa de fapt așa sta, acum când încerc sa îl îndrept nu pot și acolo lângă unghie rămâne doar așa îndoit, nu-l pot îndrepta, dar pot mișcă degetul.
Și mă doare doar când apăs acolo unde este îndoit dar nu dureri mari...

Aștept răspuns va rog

Link : http://m.imgur.com/tHQdSLi

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Luxat sau o vena sucita. Am avut si eu, dar le-am tratat cu gheata si masaj. Faci cum consideri. Daca nu se inegreste si nu se umfla nu ai nimic.

| MarianMari1995 a răspuns (pentru GdX):

Chiar daca este luxat este normal sa nu îl pot îndrepta acolo la unghie cs restul degetului?
P.s cum ar trebui sa se îndrepte? Dau ar fi bine sa pun un plasture ceva acolo sa îl tina drept?

2 răspunsuri:
| MarianMari1995 a răspuns:

Up aștept răspunsuri dau funda