| ayran a întrebat:

Numele meu este Ionuț și am 16 ani. Recent m-am certat cu maicamea vitrega din cauza unei mici lovituri la cap. Eram în living cu familia iar din câteva motive ma lovesc la cap foarte tare și de nervi m-am dus în camera sa stau pe pat. După 5 minute vine ea pe ușa și ma întreabă dacă sunt ok iar după se apropia de mine ca să se uite unde m-am lovit iar eu m-am enervat și mai tare și am început sa tip la ea sa ma lase în pace și ea speriata pleca din camera închizând ușa. Ii spusese tatălui meu ce se întâmplase și ea s-a supărat pe mine. A doua zi dimineața o trimite pe sora mea sa ma cheme sa mănânc dar eu am zis ca vin imediat (îmi era rușine de ce am făcut aseară) nu am mai ieșit din camera pana când nu a venit tata de la lucru. Cum sa repar situația?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa te duci si sa-ti ceri iertare, de la mama vitrega, pentru ca ai tipat si te-ai comportat urat cu ea.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îi ceri scuze pentru felul cum ai reacționat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea isi doreste sa o iubesti desi nu ea te-a nascut.
Si in reactia ta poate sa inteleaga ca n-o suporti, pentru ca e mama vitrega.
De asta reactia ta pare un pic mai dura.
Dar un "iarta-ma" si o imbratisare rezolva problema.(nu atinge niciodata subiectul ca-i mama vitrega, asta e delicat)

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima163333 a răspuns:

Pai...spune-i ca iti pare rau si ca a fost la nervi.(cred ca te-a durut capul atunci si n-ai avut chef de nimeni)
Va intelege ea