| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei detin un hotel si visul meu este sa ma mut acolo.
Am stat anul trecut, o saptamana si ceva, iar anul asta s-au hotarat iarasi sa ne mutam.Am invatat 2 zile pentru. teza si a treia am plecat din cauza ca s-au certat parintii si mama vrea sa lucreze in alta parte iar tata spune ca nu putem locui numai noi doi acolo pentru ca s-ar destrama familia. Ceea ce vreau sa spun este ca sunt dezamagit si mi-e dor de locul acela...de 4 ore plang in continuu... duminica plec la bucuresti pentru o excursie.
2 Intrebari:
-Cum trec peste depresia asta?
-Se merita sa plec de acasa, ramanand la Bucuresti?
Va rog fara mistouri, sunt deprimat.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Unde sa stai in Bucuresti si ce sa faci, ca nu am inteles? Vrei sa abandonezi totul si sa vezi cum e sa dormi pe strazi si in canale? Dupa ce ai stat in hotel proprietate personala? Glumesti! Habar nu ai ce pericole te asteapta! Vorbeste cu o ruda apropiata adult sau cu psihologul scolii despre problemele tale si sigur te va ajuta sa intelegi ca sunt problemele adultilor, ca tu esti in siguranta si te iubesc amandoi parintii indiferent ce relatii sunt intre ei.

| Morenastyle a răspuns:

De ce s-au certat parintii tai? Si mama ta vrea sa lucreze in alta parte? Nu cred ca are rost sa complice mai mult situatia. Si parintii mei s-au certat de foarte foarte multe ori, dar dupa cateva zile s-au impacat. Odata ai mei au spus ca vor sa divorteze, ba chiar au anuntat toata familia chestia asta, dar acum se inteleg. Adultii au probleme si te cearta mai des, dar asta nu inseamna ca nu se vor impaca. La nervi sau la suparare omul spune multe lucruri de care nu este prea constient. Discuta cu parintii tai. Poate macar de dragut tau, vor vrea sa ramana impreuna. Si nu se merita sa ramai la Bucuresti. Intoarcete la familia ta. Sper ca te-am ajutat:d

| emulas a răspuns:

NU SE MERITA SA RAMAI IN BUCUREST...
Pentru depresie sunt ceaiuri, si incearca sa iti impaci parintii!