| MariaGn a întrebat:

Particip in mai la o piesa de teatru dar imi este teamă sa nu incurc replicile problema e ca de exemplu când urmează sa spun o replică nu stiu când sa o zic după cine sa o zic adică pentru ca sunt încurcate replicile am si un rol lung si e cam greu îmi este foarte teama cu emotiile ca o sa ma vadă lumea pe scena... ce sa fac îmi place sa joc teatru dar imi este teama sa mai joc ca am rolul ala si lung nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu trebuia sa accepti acel rol daca simti ca nu te vei descurca. Incearca sa-l inveti totusi.Sa pui pe cineva sa iti dea replicile celelalte cand inveti rolul.In felul asta te vei obisnui cand va trebui sa vorbesti tu.

| Rbc_Rebeca_1991 a răspuns:

Hei! ce iti pasa tie daca vei da gres? Este o experienta frumoasa happy incearca sa te mobilizezi si sa inveti bine rolul chiar daca nu stii dupa cine vei urma daca nu vei avea emotii vei deduce singura asta.Fii atenta la ceilalti.Este imposibil sa nu deduci daca tu cunosti rolul. Daca se intampla sa intri intr-un moment aiurea zambeste si nu baga in seama ce se intampla in jurul tau.Este doar o scena.Succes :*