| HyuLa a întrebat:

Pe data de 3 septembrie plec la mare dar s-au anunţat zile cu ploaie iar săptămâna trecută au spus că e însorit şi frumos... Nu am mers nicăieri vara asta, a fost o vară de tot căcatul pentru că mai am un frate mai mic de 8 luni şi maică-mea nu poate să meargă la mare că trebuie să aibă grijă de el aşa că merg cu tata, mai mulţi colegi de'ai lui şi încă 2 tipe de vârsta mea :s Iar vara trecută tot aşa n-am mers nicăieri pentru că maică-mea era însărcinată şi tot aşa. Cum am spus şi mai sus a fost o vară DE TOT CĂCATUL, nu am mers nicăieri a fost super nasol şi au mai spus şi ăştia acum că cică o să plouă. Înafară de plata pe hotel care o s-o dea tata eu o să am un buget de 5 milioane de cheltuială. dar se apropie şi şcoala. Mama a spus că-mi dă să-mi cumpăr ceva haine dar mai puţine faţă de anul trecut şi m-a mai intrebat odată dacă chiar vreau să merg că aşa pot să îmi iau şi de ăia 5 milioane haine.Şi ar trebui să-mi vină şi ciclul cât de curând dar sper să nu-mi vină fix când plec dacă plec. şi oricum dacă mi-ar venii şi ar fi apa rece şi aş intra tot cu picioarele în ea. Deci întrebarea mea este : Să merg la mare sau să păstrez banii pentru haine? straight face Voi ce aţi face şi de ce?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nevoie sa cheltuii toti banii la mare

| MeddyMaddy a răspuns:

Vara ti-o faci singur, nu trebuie sa pleci neaparat undeva pentru a te simti bine. Te poti distra cu prietenii si la tine, acolo unde locuiesti. Oricum daca vremea e nasoala nu are rost sa mergi la mare(cumpara-ti haine sau ce-ti doreste inimioara... parerea mea).

| Cr1me a răspuns:

Cumpărați tampoane si iti ramân bani si pentru mare