| lăngătinemereu a întrebat:

Cum fac ca sa strag 5 milioane pan ala vara sa ma duc la mare cu scoala ca mama nu ma lasa ca tata e in strainatate simi da 100 $ si in roamnia ar veni 4 milione si ma handeam ca de 2 miliane imi iau haine ect si 2 pastrez si mai departe cum fac? FUNDA VA ROG!

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu-ti mai iei haine si strangi ca sa ai pentru plaja. Mai ales cu putin noroc ajungi pe la vreo 1000 ron.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Cauta tot felul de activitati happy poti sa mergi la magazine de telefoane sa imparti reclame happy si tot asa vei strange ceva bani happy

| lăngătinemereu explică (pentru GiveMeYourPussy):

Dar am aproape 13 ani si ma lasa sa inpart si fac niste bani

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Ooo am crezut ca esti din 1992 :p pai nu stiu ce sa zic straight face totusi merita incercat happy intri frumos in magazin, saluti si incearaca sa vorbesti cu vreo femeie de pe acolo ele sunt altfel happy poate te v-a lua happy oricum nu va fi cu contract happy iti va da banii in mana dar sa nu te astepti la bani multi happy succeswinking

| lăngătinemereu explică (pentru GiveMeYourPussy):

Cam cat in general stii

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Eu am facut treaba asta pe la varsta de 14 ani si mi-a dat 6 lei pe ora happy stateam 3 ore pe zi acolo in fata. te vei plictisii dar nah, vei avea ceva banuti deoparte happy

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

De ce nu-i spui mamei tale ca uzi florile dai de mancare la animale(treburi mai grele) daca te plateste sa zicem cu 20 lei pe o activitate(am dat un pret). Sau te angajezi(sa zicem in weekend) la un vecin sa faci curat in casa etc..si sa te plateasca cyu vreo 50 lei.
Asa iti faci mai multi bani si o sa iti poti lua haine, o sa faci rost de bani pentru drum si pentru mancare acolosi cazaree (nu te-ai gandit)

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Aprop. am auzit de la o fata k este un site in care dai stiri
de ex:afara ploua, ninge, dau mopnta caine cu 150 ron...
si iti da bani (nu stiu exact cati dar stiu ca iti da)
P. S.: nu ma intreba ce site ca nu stiu

| lăngătinemereu explică (pentru ღჩօოჩօղყƙღ):

Dar pe ce sait

| lăngătinemereu explică (pentru ღჩօოჩօղყƙღ):

Intrabati prietena sau fata aceia
daca o vezi sami scrii

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Chiar aceea am spus sa nu ma intrebi ca nu stiu

| AlinnutSsa a răspuns:

Buna!

Tu primesti zilnic bani pentru scoala, pentru pachet sau iesiri in oras? Simplu- nu mai cheltui asa mult.
Ptr mai multi bani intraba rudele, cunoscutii daca au nevoie de dadaca pentru copii, sau sa ajuti batranii, mai roaga o pe mama ta. Poti face bratari [din astea din ate-cauta pe google- bratarile prieteniei daca nu sti] daca dai cu 3-5 lei bucata faci. Succes!

| zuzualina a răspuns:

Te faci prostituata laughing rolling on the floor

doar muncind sau furi de la parinti

| lăngătinemereu explică (pentru zuzualina):

Eeeeee prostituata sa te faci tu si nu fur am zis cum sa strang fura tu

| zuzualina a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Draga, la 13 ani sunt fete si maritate si tu te plangica nu-ti ajung 100$

pai eu cu 100$ traiesc 2 saptamani

cea mai scumpa excursie a mea a fost de 200 lei o saptamana la mare, unde mergi, la hotel de 5 stele?

| lăngătinemereu explică (pentru zuzualina):

Dar acei 5 milioane include si cazarea si manacare si tot ce o sa facem la mare la mamaia

| zuzualina a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Pai si la mine 1, 5 pr cazare 2 mese pe zi, pentru ca seara faceam noi gratar si restul de cheltuiala, cine mai vroia putea sa-si ia si 1mld, dar nu avea ce face

| lăngătinemereu explică (pentru zuzualina):

Aaaaaaaa
dar eu sunt cu alegerea ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns

ei

| lăngătinemereu explică (pentru zuzualina):

Sunt deacort cu ia ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns (pentru Iusca_Daniela_Daniela_1992):

| JoinTu a răspuns:

Cati ani ai? Ai incercat pe BestJobs?
Poate poti gasi ceva de lucru: vanzator, spalator, etc... sunt tot felul de joburi pe betjobs.
http://www.bestjobs.ro/

| lăngătinemereu explică (pentru JoinTu):

13 ani

| lăngătinemereu explică (pentru JoinTu):

13 ani am

| JoinTu a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Da am inteles!

| ClaraB a răspuns:

Convinge-o pe mama ta sa te lase si ai rezolvat 2 probleme odata.

| lăngătinemereu explică (pentru ClaraB):

Da o rog de 2 saptamani si nu ma lasa daca ma inec dar stiu sa inot am aproape 13 ani

| JoinTu a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Deci lasa BestJobs-ul deoparte straight face

| lăngătinemereu explică (pentru JoinTu):

Stiu mam uitata peste bestjobd-ul

| ClaraB a răspuns (pentru lăngătinemereu):

E normal ca o mama sa-si faca griji, fie ele exagerate.
Asigur-o ca aveti profesori supraveghetori, ca nu te aventurezi in larg, s. a. m. d.
Pana la vara mai ai timp.Nu e indicat sa pleci fara stirea/voia ei ca apoi iti faci viata grea happy

| madymadalina99 a răspuns:

Sa ii zici mamei tale ca iti trebuie carti pentru scoala si de fapt sa pastrezi banii laughinglaughing. Glumesc. Pai economisesteti banii. De exp daca mama ta iti da 10 lei pentru scoala nu-i cheltui pe toti, mai pune si la pusculita. funda?

| v9 a răspuns:

Buna, iti ofer o alternativa : oportunitatea Oriflame! Castiga bani fara sa ai un job propriu zis, fara un sef, fara program. Add : oriflame_vs pentru detalii :*

| Crisuu20 a răspuns:

Pai...
-Roaga-l frumos sa iti dea mai mult
- ia si de la tata si de la mama si de la rude cu care te intelegi
- pastreaza 2 mil pentru cumparaturi si iti mai raman 2 la care poti adauga tu de la tine putin si mama putin si tot asa strange pana la vara (nu spun sa nu cheltui din banii de buzunar dar limiteaza-te la jumatate iar cealklalta jumatate deoparte)big grin
Sper ca te-am ajutat daca as fi in locul tau as urma un sfat dintre acestea! Distractie placuta! Funda?

| gtggtga a răspuns:

Pai pe timpul verii pana la plecarea la mare ai putea sa te angajezi la impartit plicuri sau chestii de nastea asa am castigat si eu 600 mil in 2 saptamane