| Florin123y a întrebat:

Pentru fobie sociala, credeti ca alcoolul ar putea face ceva? Menționez faptul ca eu consum alcool in cantități extrem de mici si extrem de rar.
Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, te mai ajută să fii mai puțin inhibat și să fii mai curajos să deschizi sau dezvolți o conversație. Dar asta merge odată, ocazional, problema asta trebuie rezolvată altfel, altfel ce faci? o să fii zilnic beat ca să poți vorbi cu oamenii?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cea mai proastă alegere.
Alcoolul nu va fi niciodată rezolvarea problemelor.

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu e o solutie buna. Exista pastile anti anxietate, antidepresive.