| flash2002 a întrebat:

Peste 2-3 luni dau examenul de capacitate si nu ma descurc asa de bine la matematica la geometrie. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Am invatat toate teoremele, dar nu reusesc mereu sa duc exercitiul pana la capat.

Răspuns Câştigător
| DavidMember a răspuns:

Incearca sa nu te mai stresezi in primul rand. Te poti uita la exercitii rezolvate, sau sa rezolvi variante pentru examen si sa cauti raspunsul la ceea ce nu stii. Mie cel putin mi se pare o aberatie sa se invete geometria in spatiu la 13-14 ani. Oricum, exercitiile vor fi de nivel mic, maxim nivel mediu. Cel mai bun sfat este sa te uiti pe exercitii rezolvate, sau chiar pe YouTube.

| flash2002 explică (pentru DavidMember):

Iți mulțumesc mult! happy

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Https://sorinborodi.ro
uite un site gratuit f. bun pentru gimnaziu, potilucra teste, aimulte si rezolvate ai pe capitole etc
bafta!