| adribucuresti a întrebat:

Povestea pe care urmeaza sa v-o spun e una ciudata!
Eu plac un baiat (sa ii zicem X ). In ultimele 3 luni mi-am dat seama ca il plac [il cunosc de la gradinita si e cel mai bun prieten al meu - baiat].
El ma placea cand eram mai mici, dar nu i-am dat nici un fel de atentie.
In ultimul timp, eram 101% sigura ca si el ma place, dar intr-o zi mi-a zis ca o place pe cea mai buna prietena a mea.Cand am auzit asta, am crezut ca imi pica cerul in cap. L-am intrebat de ce mi-a zis doar mie asta, si a zis ca sunt cea mai buna prietena a lui si ca il pot ajuta sa il bag cu ea.
In fine.In ultimul timp ma tot pune [X] sa ii dau biletele de dragoste [de la el] lui A (cea mai buna prietena - fata pe care o place], dar ea iubeste un singur baiat [nu mai e cu el, dar tot tine la el] si i-a explicat ca nu pot fi decat prieteni si el s-a cam suparat.La inceput A zicea sa s-ar baga cu el doar ca sa ii faca in ciuda fostului prieten, dar pana la urma a lasat-o balta.
El (X) i-a trimis un bilet (lui A) in care scria ca ii pare rau ca a facut-o sa sufere [deoarece cand A se uita la el, isi aducea aminte de fostul prieten]. El a inteles ca nu pot fi mai mult decat prieteni si era suparat, asa ca i-am zis ca mai sunt fete pe lume, si el a zis ca am dreptate.

Acum, chiar nu stiu ce sa fac...eu chiar il iubesc [nu il plac. e o mare diferenta]. si as da orice ca sa fiu cu el.

Si oricat de mult as vrea, nu pot sa ma uit in ochii lui.nu stiu. e un sentiment ciudat... dar nu pot.
Cum as putea sa ii arat ca tin la el?

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ai spus ca ai da orice sa fii cu el, nu se vede.De ce nu incerci sa vorbesti cu el despre asta? Sa ii arati ca il placi, ca iti pasa de el?

| Bris a răspuns:

Sa-i spui unui baiat ca-l iubesti e ca si cum ai sari intr-o apa rece, serpira adanc si arunca-te.

| rapp2020 a răspuns:

Pai dai de inteles cal placihappy incearca sa fi mai intati mai cu secrete nu-ti place cum va si de alta fata? care ii cea mai faina fata din cls ta sau asa ceva si incearca sa ii dai de inteles cal placibig grin