| Park1Suin a întrebat:

Salut,prieteni.Sriti,o ruda foarte apropiata de-a mea fumeaza.Problema e ca eu tin foarte mult la ea si as vrea s-o ajut s-a se lepede de fumat.Ce ar trebui sa manince, sa faca? Precizez c a ruda e baiat.

5 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ambitie. atat! daca vrea se lasa, daca nu, nu

| KateMiddleton a răspuns:

Trebuie de muiat tigarile in lapte sau chefir, apoi fumatorul o fumeaza, e un gust ingrozitor si multi scapa de fumat

| carinutza25dragutza a răspuns:

Stiu problema asta. Si mama mea a fumat pana acum 4 ani.
Stii cum s-a oprit? A citit cartea "In sfarsit nefumator". Crede-ma, dupa ce citeste cartea asta, se lasa de fumat (cel mai probabil happy )
Si, daca tot nu il convingi cu asta, in Bucuresti exista o expozitie "Human Body" la care poti sa vezi si ce iti face fumatul etc etc ( te ingrozeste, doar atat iti spun)
PS. Expozitia se inchide peste 7 zile

| sandutza12 a răspuns:

Acest lucru nu e prea posibil. Fumatul este un fel de boală. De fiecare dată cînd îi vine să fumeze să mănînce o acadea. Mereu să poarte cu el în buzunar acadele.