| Floreenofficial a întrebat:

Problema mea este urmatoarea:nu am pachetul office instalat in computer, ca nu l-a avut windowsul meu si am nevoie de un program care sa imi deschida fisierele in word, dar sa imi si permita sa modific ce scrie acolo, nu doar sa vizualizez.Mai exact, am nevoie urgent sa deschid un model de CV european pe care eu sa il completez si deci am nevoie de permisiunea programului respectiv sa fac modficari cum s-ar spune.Nu ma puneti sa instalez word ca dureaza mult iar datile trecute nici n-a mers.cred ca exista word viewer sau ceva de genul asta. thinking
Ajutor! crying fundita logic!

Răspuns Câştigător
| SRB a răspuns:

Office-ul nu este un program default in windows el e o suita separata. Daca nu vrei sa instalezi office incearca Google Docs ai nevoie de un cont google sau cu un cont de windows live sau hotmail se poate deschide si edita si acolo un fisier word.
Mai e si suita OpenOffice.org free care deschide documente word etc.
http://www.softpedia.com/......dows.shtml
daca totusi ai nevoie de un office te pot ajuta.