| Dianaaxd a întrebat:

Sant cu un baiat de 1 luna si cateva zile si vreau sa ma despart de el dar nu stiu cum sa ii zic si imi e rusine sa i zic pentru ca nici o fata nu i-a zis lui sa se desparta de el. cu mine se comporta super bine dar nu il mai vreau si sunt 100% sigrua. Oricum multi prieteni de ai mei baieti mi-au zis ca ma inseala adica vb si cu alte fete sa fie impreuna. nu am zis pana acum la nici o fata ca nu il mai vreau ci la 2 fete;/ as vrea sa il fac sa se desparte el de mine. va rog spuneti-mi cum pot sa il fac sa se desparte de mine? sau cum sa ii zic eu ca vreau sa ma despart de el? DAU FUNTA; D

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine sa-i spui ce simti, nu prea exista niciun mod mai putin dureros in care sa-i spui asta.Nu incerca sa-l faci pe el sa se desparta de tine,deoarece o sa ramana cu o parere urata despre tine si doar o sa suferiti amandoi.Cel mai bine fii cinstita cu el si spune-i ca nu mai vrei sa fiti impreuna, nu trebuie sa ramai in relatia asta daca nu mai vrei, cu atat mai putin daca crezi ca te inseala.happy
Bafta!

| dnsmnl a răspuns:

Spune-i ca vrei sa fiti mai distanti pentru o perioada de timp.Iar acea perioada de timp poate fi cat vrei tu.Iti spun asta pentru ca poate tu o sa mai vrei sa fi cu el iar pentru ca i-ai zis asta poate vei putea.Dar daca nu mai vrei sa fi cu el, nu il mai cauta pur si simplu.

| SuperMagicBoy a răspuns:

Pur si siplu incarca sa il eviti (sa nu ii raspunzi mereu la telefon, sa nu ii spui tot ce faci etc.)