| Chaos21 a întrebat:

Salut, ştie cineva dacă e legal să fumezi țigară electronică în şcoală?

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu potoi!
Inspectoratul de Poliţie Judeţean Iaşi susţine că Legea 15/2016 face referire şi la ţigaretele electronice şi, prin urmare, va aplica amenzi.

„Este specificat în lege, data viitoare să vă uitaţi şi pe lege, că nu pot fi folosite ţigările electronice nici în spaţiile publice închise, nici în spaţiile care au doi pereţi. Se face referire în lege şi la ţigările electronice, şi la ţigările normale"

| Itanul a răspuns:

In scoala, dar si ca minor, nu ai voie sa fumezi nimic.